Erdoğan: ABD ile anlaştık!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul operasyonuna ilişkin, “Hava unsurlarımızın operasyona katılması konusunda ABD'li askerlerle bir mutabakata varıldı” dedi.

Erdoğan: ABD ile anlaştık!
Bu içerik 1142 kez okundu.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 28. Muhtarlar Toplantısı'nda gündemi değerlendirdi.

 

Erdoğan, “Türkiye'nin Musul operasyonuna girmesini engellemeye çalışanlar, Suriye'deki oyunlarını bozmamızdan rahatsız olanlar. İstiyorlar ki Türkiye yerinde otursun, olup bitenleri seyretsin, sonra da payına düşen bedel neyse onu ödesin” ifadelerini kullandı.

 

“Ey Irak yönetimi, bu 300 bin Iraklı’ya kapısını açarak, seni rahatlatan Türkiye değil mi?” diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Başkaları yapmadı bunu, biz yaptık. Onun için Türkiye'ye bir laf atarken, bir söz söylerken bunu düşüneceksin. Böyle bir dost bulamazsın, sen bu dostu incittiğin takdirde kaybedersin.Biz hem sahada olacağız hem masada olacağız.

 

Bu yeni yaklaşımın gereği olarak da Musul meselesini Musul'da çözmek niyetindeyiz. Musul'u mezhepçiliğe feda edersek sorunun kendi sınırlarımıza dayanmasını engelleyemeyiz.”

 

 

Erdoğan, “Suriye için nasıl harekete geçtiysek Musul için da harekete geçeceğiz. Biz mücadeleyi nerede yürütmek zorundaysak orada olacağız. Hava kuvvetlerimizin harekata katılması konusunda ABD ile mutabakata vardık” diye konuştu.

 

Kaynak rudaw 

Erdoğan: ABD ile anlaştık!
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Haliliye Başkan adayı; Canpolat
Haliliye Başkan adayı; Canpolat