Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suikastçı FETÖ mensubu

ANKARA - Öldürülen Rus Büyükelçisi Karlov'a ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Rus Büyükelçi Karlov'un suikastçısı, FETÖ'ye mensup, bunu gizlemeye gerek yok. Bağlantılar FETÖ'yü gösteriyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suikastçı FETÖ mensubu
Bu içerik 965 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüştüğü Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nişani ile ortak basın toplantısı düzenledi.

 

El Bab operasyonu ve Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesi konularına değinen Erdoğan, "Akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanımızla görüştüm. Şu anda El Bab tamamıyla Özgür Suriye Ordusu ve askerimiz tarafından kuşatma altındadır. Tabi ki DEAŞ artık orada son havliyle her türlü yola başvuruyor. Ve canlı bomba olarak, el yapımı bombalarla her türlü saldırıyı yapıyor. Bu son kısımda tabii maalesef bir kaç şehidimiz oldu. El Bab'ın Halep ile olan yol hattı tamamıyla ÖSO ve askerimizin kontrolü altında. Temenni ederim ki el Bab tamamıyla düşer. El Bab'ın kendi halkı kendi topraklarına yerleşme imkanı bulmuş olur."

 

Karlov'un öldürülmesine ilişkin de konuşan Erdoğan, "Rus Büyükelçi Karlov'un suikastçısı, FETÖ'ye mensup, bunu gizlemeye gerek yok. Bağlantılar FETÖ'yü gösteriyor" diye konuştu.

 

Suikastçı polisin neden canlı yakalanmadığı noktasıda soru işaretlerine dair de Erdoğan, şunları söyledi: "Bazıları spekülasyonlar yapıyorlar neden canlı yakalanmadı diye. Canlı yakalamaya çalıştığınız zaman bedel ödüyorsunuz. İstanbul'da bunu yapmaya çalıştılar. 1 canlı bomba 5 polisimizi şehit etti. Vuran arkadaşımız, elini bir yere soktuğunu görünce 'acaba bomba mı var' diyerek vuruyor suikastçıyı. Temenni ediyorum ki en kısa zamanda neticeye ulaşılacak. Şu anda MİT, diğer soruşturma birimlerimiz çalışmalarını sürdürüyor."

 

Dihaber.org

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suikastçı FETÖ mensubu
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Haliliye Başkan adayı; Canpolat
Haliliye Başkan adayı; Canpolat