Şanlıurfa’da Cinayet zanlısı 20 yıl sonra yakalandı

Urfa’da 20 yıl önce işlenen cinayetin zanlısı kurulan parmak izi timi tarafından düzenlenen operasyonla yakalandı.

Şanlıurfa’da Cinayet zanlısı 20 yıl sonra yakalandı
Bu haber 399 kez okundu.
Advert

25 Nisan 1997 yılında, Şanlıurfa’da bir kişiyi öldüren M.Y. 20 yıl boyunca sahte kimlikler kullanarak kaçmayı başardı. Şanlıurfa İl Jandarma komutanlığı ekipleri Yapılan çalışmalar neticesinde Şanlıurfa’nın Karakörpü ilçesinde olduğu tespit edilen zanlı, jandarma ekipleri tarafından Bağ evinde operasyon düzenlendi. Operasyonda cinayet zanlısı gözaltına alındı. Üzerinden sahte kimlikler çıkan zanlı, 2 ay önce kurulan Parmak İzi Timi (PİT) tarafından yapılan parmak izi araştırmasında, şahsın üzerinden çıkan kimliğin sahte olduğu, ayrıca şahsın gerçek kimliğinin de 1997 yılında meydana gelen cinayet olayı firari şüphelisi olarak aranan M.Y olduğu tespit edildi. karakolda ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. M.Y. çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak Cezaevi’ne konuldu.

JANDARMA BASIN DUYURUSU

1.Emniyet ve Asayiş ile Kamu düzeninin korunmasını sağlamak, suç ve suçlu ile mücadele etmek, huzur ve güven ortamını sürdürmek amacıyla önleyici, caydırıcı tedbirler almak önem arz etmektedir.

2.Bu kapsamda 25 Nisan 1997 tarihinde meydana gelen Adam Öldürme olayı firari şüphelisi M.Y isimli şahsın yakalanması amacıyla Şanlıurfa-Karaköprü İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışması sonucunda cinayetin firarı şüphelisinin Karaköprü ilçesinde bir bağ evinde saklandığının tespit edilmesi üzerine 22 Ekim 2017 tarihinde bağ evine düzenlenen operasyonda; üzerinde M.C.Y adına kimlik kartı bulunan 45 yaşlarında erkek bir şahıs yakalanmıştır.

3. Gözaltına alınan şahsın Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde 2 ay önce kurulan Parmak İzi Timi (PİT) tarafından yapılan parmak izi araştırmasında, şahsın üzerinden çıkan kimliğin sahte olduğu, ayrıca şahsın gerçek kimliğinin de 1997 yılında meydana gelen cinayet olayı firari şüphelisi olarak aranan M.Y olduğu tespit edilmiştir.

3. Şüpheli sevk edildiği adli makamlar tarafından tutuklanmıştır.

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Şanlıurfa’da Cinayet zanlısı 20 yıl sonra yakalandı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur yağmadı çiftçi çareyi duada buldu
Yağmur yağmadı çiftçi çareyi duada buldu
Hani Urfa’ya Anıtlar Müdürlüğü kurulacaktı?
Hani Urfa’ya Anıtlar Müdürlüğü kurulacaktı?