ABD vize konusunda sınırlı hizmet vermeye başladı

Türkiye'den vize başvurularını askıya alan ABD yönetimi, tansiyonu düşürecek adımı attı. ABD temsilcilikleri vize konusunda sınırlı hizmet vermeye başladı.

ABD vize konusunda sınırlı hizmet vermeye başladı
Bu içerik 506 kez okundu.

ABD temsilcilikleri vize konusunda sınırlı hizmet vermeye başladı. ABD Büyükelçiliği'nin Vize Bilgi Servisi, vize başvurusu yapan vatandaşların başvurularına mail olarak yanıt vermeye başladı.

 

ABD Büyükelçiliği'nin Vize Bilgi Servisi'nden başvuru sahiplerine gönderilen mail şöyle; "Sayın Başvuru Sahibi, Türkiye'deki ABD misyonu, sınırlı ölçüde vize başvurularını kabul etmeye başlamıştır. ABD'ye seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri artık yeniden randevu alabilirler. Ancak, sınırlı sayıda randevu verilebileceğinden normalden daha uzun bir bekleme süresi olabilir. Bazı durumlarda acil randevu alınabilir. Eğer acil bir seyahatiniz söz konusu ise ve istediğiniz tarihe randevu alamıyorsanız, lütfen boş olan en yakın tarihi seçiniz ve ardından acil başvuru için gereken adımları izleyiniz. Acil başvuru talebinde bulunurken lütfen seyahatinizin neden acil olduğunu açıklayınız ve önceki randevunuzun iptal edildiğini belirtiniz. Teşekkür ederiz! ABD Vize Bilgi Servisi"

 

Reuters, Türkiye ve ABD arasında yaşanan vize krizinde önemli bir adım atıldığını duyurdu. ABD'li yetkililere dayandırılan haberde, 'ABD, vize taleplerinde sınırlı hizmete başladı.' denildi. Daha önce iki ülke arasında krizin yumuşaması için adımlar atılmış, ABD heyeti Türkiye'ye gelmişti.

 

Reuters, ABD Elçilikleri'nin sınırlı bir şekilde hizmete başladığını açıkladı. ABD'li yetkililer, ilk etapta randevu sayısı kısıtlı olmak üzere vize hizmetlerinin yeniden başladığını bildirdi.

 

İki ülke arasında ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un gözaltına alınmasının ardından vize krizi patlak vermişti. Öncelikle ABD, Türkiye ile vize işlemlerinin durdurulduğunu açıklamış, daha sonra Türkiye'den yanıt gelmişti. Gelişmelerin ardından ABD'li yetkililerden oluşan bir heyet Türkiye'ye gelmişti. Karşılıklı görüşmelerin ardından 'yumuşama' sinyalleri verilmiş ve sorunun kısa süre içerisinde çözüme kavuşacağının altı çizilmişti.

 

DIŞİŞLERİ: BENZER BİR ADIM ATABİLİRİZ

 

Dışişleri kaynaklarından yapılan açıklamada, "Olumlu çabaların sonuç verdiğini görüyoruz. Konsolosluk dairemiz atılacak adımları değerlendiriyor, benzer bir adım atabiliriz" denildi.

 

Kaynak:mezopotamyaajansi.com

ABD vize konusunda sınırlı hizmet vermeye başladı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Suudi konsolosluğu çalışanları savcılıkta ifade veriyor
Suudi konsolosluğu çalışanları savcılıkta ifade veriyor
Neymar Barça’ya mı dönüyor?
Neymar Barça’ya mı dönüyor?