Sinanoğlu Din Görevlileriyle Bir Araya geldi.

Sinanoğlu " Toplumu şekillendirme ve kişilere yön verme noktasında din adamlarına büyük görevler düşüyor"...

Sinanoğlu Din Görevlileriyle Bir Araya geldi.
Bu içerik 551 kez okundu.

Suruç Haberleri-Gap Haberleri.com:

Şanlıurfa-Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoglu din adamlarıyla bir araya geldi.

Suruç Belediyesi tarafından öğretmenevi sark salonunda tertip edilen istişare toplantısına Suruç  kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoglu'nun yani sira İlçe  Müftüsü Ali Çam   Müftülük personeli ve ilçe merkezi ve köylerde görev yapan imamlar ve din görevlileri katıldı.

Toplumu şekillendirme ve kişilere yön verme noktasında din adamlarına büyük görevler düştüğünü kaydeden Suruc  Belediye Başkan Vekili  Ferhat Sinanoglu , “Geleceğe, yarınlara ve toplumlara şekil veren iki gurup insan vardır. Bunların birincisi din görevlileri, ikincisi ise eğitimcilerdir. Eğitimciler hayatın belli bir noktasında vardır. Din görevlileri ise toplumun doğumundan ölümüne kadar hayatın içinde olan kişilerdir. Hem yaşam süremizce bizlere doğruyu güzeli anlatır ve öğretirler hem de fani dünyada bizleri baki dünyaya hazırlarlar. Bu gün burada sizlerle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Görev yaptığı mahallede, mahalle sakinlerinin duygularını paylaşan her konuda yardıma koşan dini ve insani vazifeleri layıkıyla yerine getiren, örnek alınan ve örnek gösterilen tüm hocalarımızdan, din görevlilerimizden memnunuz Suruç’ta tüm din adamlarımızın çalışmalarından güzel tepkiler alıyoruz hepinizden Allah razı olsun, rabbim yar ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.

İmamlığın manevi bir görev olduğuna dikkat çeken İlce Müftüsü Ali Çam ise , “İmamlık maneviyat yüklü gönül işidir. Din görevlisi kardeşlerimiz dört bir yanda mesai kavramı gözetmeksizin görevlerini layıkıyla yerine getiren bireylerdir. İbadethanelerde görev yapan din görevlisi kardeşlerimiz bu birliktelik çatısını iyi harmanlıyorlar. Bu gün burada guzel ilçemizin farklı ibadethanelerinde görev yapan kardeşlerimiz ile bir araya gelmemize vesile olan Suruç Kaymakamımız ve  Belediye Başkanvekilimiz Ferhat Sinanoglu'na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra bu din görevlileri ile beraber aynı sofrayı paylaşan Sinanoglu talep ve istekleri dinledi tüm isteklerin yerine getirileceği müjdesini verdi.

Sinanoğlu Din Görevlileriyle Bir Araya geldi.
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Haliliye Başkan adayı; Canpolat
Haliliye Başkan adayı; Canpolat