SİNANOĞLU'NDAN 'DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ' MESAJI

Şanlıurfa-Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Engelli kardeşlerimiz, spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dahil olmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere imza atmaktadırlar.

SİNANOĞLU'NDAN 'DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ' MESAJI
Bu içerik 327 kez okundu.

KAYMAKAM SİNANOGLU "TOPLUMDAKİ HER BİREY BİRER ENGELLİ ADAYIDIR"

Şanlıurfa-Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sinanoglu mesajında Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak açısından önemli bir tarihtir. Engellilik alanındaki sorunlar sadece engelli bireyleri değil tüm toplumu ilgilendiren ve çözümüne yönelik katılımını gerektiren sorunlardır dedi.

Mesajında Devletin  her zaman sosyal devlet anlayışıyla vatandaşlarına eşit hak ve imkanlar sunduğunu altını çizen   Sinanoğlu " Devletimiz  her zaman  temel hak ve özgürlükler konusunda vatandaşlara daha yakın olmaya, onların sosyal yaşama katılımlarını artırma konusunda hizmet sunmaktadır.Unutmayalım ki toplumdaki her birey birer engelli adayıdır.Bu anlamda devletimizin temsilcisi olarak  Güneydoğu'muzun güzel insanlarını içinde barındıran Suruç 'ta engelli kardeşlerimize kapılarımızı sonuna kadar açıp onların rahatı için  calismarimiza devam ederken Engelli kardeşlerimizin sorunlarına ortak olmak , doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların toplumla uyum içerisinde bütünleşerek karşılıklı saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesi bizim en büyük gayemizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günün toplumsal duyarlılığı, sorumluluğu arttırması temenni ediyor, başta ilçemizde yaşayan engelli kardeşlerimiz olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımızın  3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum saygılarımı sunuyorum" dedi.

SİNANOĞLU'NDAN 'DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ' MESAJI
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
TES-İŞ Sendikası Şanliurfa Şube Başkanı Ramazan Düzme Vefat Etti
TES-İŞ Sendikası Şanliurfa Şube Başkanı Ramazan Düzme Vefat Etti
Karaköprü Kırsalındaki Kadınlara Hijyen Ve Sağlık Eğitimi Veriliyor
Karaköprü Kırsalındaki Kadınlara Hijyen Ve Sağlık Eğitimi Veriliyor