Başhekim Faruk Günak’tan ‘Taşeron’ değerlendirmesi

Ruha Haber Ajansı

Başhekim Faruk Günak’tan ‘Taşeron’ değerlendirmesi
Bu içerik 352 kez okundu.

Yaklaşık 900 bin çalışanı ilgilendiren, taşeron işçilerle ilgili düzenlemeye yönelik Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Faruk Günak, değerlendirmelerde bulundu.

Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin işçi, çalıştıkları yerlerdeki iktisadi teşebbüslerinde istihdam edilecekler. Yapılan düzenleme Şanlıurfa’da memnuniyetle karşılandı.

TAŞERONLAR TAMAMEN ORTADAN KALKIYOR

Konu ile ilgili yazılı değerlendirmede bulunan Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Faruk Günak;”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamayla taşeron işçilerimize büyük bir müjde vermiştir. Erdoğan; “Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler.

‘TARTIŞILAN MESELE KÖKTEN ÇÖZÜLMÜŞ OLACAK’

23 bin mevsimlik işçilerin en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma sürelerini de 9 ay 29 güne kadar uzattık. Yine kamuda 4-C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4-B statüsüne alınıyor. Böylece uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz, inşallah bu sorun ortadan kalkıyor. Taşeronlar tamamen ortadan kalkıyor, hepsi böyle işçi kadrosuyla görev alıyorlar.” İfadelerine yer verdi.

Başhekim Faruk Günak’tan ‘Taşeron’ değerlendirmesi
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
"Hamasi söz ve politikalarla Kudüs'e sahip çıkılmaz"
Başkan Kaya, Urfa için girişimlerde bulundu
Başkan Kaya, Urfa için girişimlerde bulundu