Atilla; "Kudüs kararı bizim için yok hükmündedir"

ABD Başkanı Donald Trump’ın, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı gelmiştir" diye açıklamasının ardından tüm İslam aleminde açıklamaya tepki yağarken Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’da alınan karara ilişkin çok sert tepki verdi.

Atilla;
Bu haber 72 kez okundu.
Advert

Yapılan skandal açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en üst perdeden ve net olarak verdiği tepki yaptığı açıklama çok önemlidir diyen Atilla, "Kudüs’ün İslam dini için çok büyük öneme sahip. Böylesi açıklamalar Ortadoğu’daki dengeleri bozmasının yanı sıra yıllardır süren Filistin meselesini de içinden çıkılmaz bir duruma sürükler" diye konuştu.

 Kararın gerek kendileri gerekse İslam alemi için yok hükmünde olduğunu dile getiren Başkan Atilla, bütün kesimlerin bu alınan skandal karara karşı dik durması gerektiğini belirtti. Skandal açıklama öncesi gibi açıklama sonrasında da Türkiye’nin azimli ve istikrarlı duruşunun tüm İslam alemine örnek olması gerektiğinin altını çizen Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, İslam İş Birliği Teşkilatı Dönem Başkanı olan Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yapılan tepkisel girişimin ve yaptığı açıklamaların benzerinin diğer İslam ülkeleri için de örnek olması gerektiğini söyledi.

Atilla; "Kudüs kararı bizim için yok hükmündedir"
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR KADROLARI, TOPLU TAŞIMAYI KULLANACAK
BÜYÜKŞEHİR KADROLARI, TOPLU TAŞIMAYI KULLANACAK
Erkekler Kupa Voley Final Etabı Basın Toplantısı Gerçekleşti
Erkekler Kupa Voley Final Etabı Basın Toplantısı Gerçekleşti