BAŞKAN VEKİLİ KILIÇ "KUDÜS MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİDİR"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç, "Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir ve ilk kıblesi olarak kalmaya da devam edecektir" dedi.

BAŞKAN VEKİLİ KILIÇ
Bu haber 283 kez okundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı, Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç Başkanlığı’nda Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Önergeler ve İmar Komisyonuna sevk edilecek konuların görüşüldüğü toplantıda Meclis Başkan Vekili Kılıç, Kudüs konusunda bir açıklama yaptı.

Kudüs'ün Müslümanlar için çok önemli olduğunu belirten Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç, Meclis adına açıklamalarda bulundu. Kılıç, "Filistinliler, kendi topraklarında muhacir konumuna getirilmeye çalışılıyor. Bu konuda hassasiyet gösteren Cumhurbaşkanımıza teşekkürü bir borç biliriz. Gerçekten onun ümmete haykırışından ve dik duruşundan sonra Amerika’nın aldığı ve alacağı bu kararın bir hükmünün olmadığı, 1980’li yıllarda Birleşmiş Milletlerde Kudüs’e ilişkin alınmış bir kararın olduğu ve o kararın çiğnenemeyeceği aşikar bir şekilde deklare edilmiştir. Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir ve ilk kıblesi olarak kalmaya da devam edecektir" diye konuştu.

 

 

 

BAŞKAN VEKİLİ KILIÇ "KUDÜS MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİDİR"
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin’den kupa jesti: Kaldırdık!
Putin’den kupa jesti: Kaldırdık!
İki Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayınlandı
İki Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayınlandı