HÜDA PAR Karaköprü İlçe Teşkilatı Otogar esnafını ziyaret etti

Siyasi Haberleri -GapHaberleri.com:Esnaf ziyaretleri kapsamında otogar esnafını ziyaret eden HÜDA PAR Karaköprü İlçe Teşkilatı, otogar esnafının sorun ve sıkıntılarını dinledi.

HÜDA PAR Karaköprü İlçe Teşkilatı Otogar esnafını ziyaret etti
Bu içerik 327 kez okundu.

HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanı Faruk Polat ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Şehirlerarası otogar işletme müdürü Fuat Altun, İlçeler arası Kooperatif dernek başkan yardımcısı Ahmet Karademir ve Otogar esnaflarını ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

Heyetin ziyaretinden oldukça memnun olduklarını dile getiren esnaf, sorun ve sıkıntılarını heyete anlatarak, mevcut sorunlarının biran önce çözüme kavuşması dileğinde bulundular.

İşlerinin durgun olduğunu söyleyen otogar esnafı, Suriyelilerin, şehirlerarası seyahatine kısıtlama getirilmesinin, işlerini daha da sıkıntıya soktuğunu söyledi.

Suriyelilere verilen, izin belgelerinin aynı gün içinde halledilmesi gerektiğini söyleyen şöförler ise izin belgesi olmadan yolcu taşımak zorunda kaldıklarını ve bundan dolayı da kendilerine caza kesildiğini, mağdur edildiklerini söyledi.

Suriyelilerin izin belgelerini aynı gün içinde alması için çalışma yapıldığını söyleyen otogar işletme müdürü Fuat Altun, belgelerin aynı gün içinde verilmesi için valiliğin bir memur görevlendireceğini söyledi.

Yaptıkları esnaf ziyaretlerini olumlu geçtiğini ve özellikle esnafın acil çözülmeyi bekleyen sorunlarının olduğunu belirten HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanı Faruk Polat, ziyareti şöyle değerlendirdi:

“Kooperatif başkanları ve esnaflar ile yaptığımız görüşmelerde, çok ciddi olmamakla beraber, giderilmesi, yetkililerin duyarlılığına bağlı olan bazı sorunlarının olduğunu gördük. Özellikle Suriyeli mültecilerin seyahat etmede izin belgelerinin geç verildiğinden yana çok şikayet var. Şehirlerarası taşımacılıkta, Suriyeli mülteci kardeşlerimizin, izin belgeleri ile ilgili sorunlarının olduğunu belirttiler. Sorunlarının, özellikle il dışına çıkma esnasında izin belgesinin kimi zaman 15, kimi zaman 1 ay, 3 aya kadar uzanan bir zaman sürecine yayıldığını, bundan dolayı, hem esnaf kardeşlerimizin, hem de Suriyeli kardeşlerimizin mağduriyetler yaşadığı dile getirildi. Biz de bu konuda notlarımızı alıp, il başkanlığımıza ve gerekli mercilere ileteceğiz.” şeklinde konuştu. 

HÜDA PAR Karaköprü İlçe Teşkilatı Otogar esnafını ziyaret etti
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Fenerbahçe, Sivasspor'la puanları paylaştı
Fenerbahçe, Sivasspor'la puanları paylaştı
Demirkol: Yemyeşil Haliliye İçin 158 Bin Ağacı Toprakla Buluşturduk
Demirkol: Yemyeşil Haliliye İçin 158 Bin Ağacı Toprakla Buluşturduk