“Medya patronları öldürdükleri mesleğe Fatiha okutacak”

Her geçen gün kötüye giden basın sektörü için medya patronları toplanıp Fatiha okutmaya karar verdi.

“Medya patronları öldürdükleri mesleğe Fatiha okutacak”
Bu içerik 239 kez okundu.

(Ruha Haber Ajansı/RHA) – Her geçen gün kötüye giden basın sektörü için medya patronları toplanıp Fatiha okutmaya karar verdi.

Kentte görev yapan medya dernekleri ve medya patronları 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Mevlit-İ Şerif okutmaya karar verdi. Urfa Hizmet Gazetesi’ni yıllarını veren ve kentin önemli simalarından Mehmet Salih Şansal duruma tepki göstererek, “Gazete sahipleri 10 Ocak dolayısıyla mevlit okutacaklarmış.. El ele verip öldürdükleri meslek ruhu için olsa gerek” dedi.

Şansal’ın yaptığı paylaşıma birden çok yorum geldi.

İşte o yorumlardan bazıları:

Veysel Polat: Arkadaşlar mevlüt fikrini önerdiklerinde benim aklıma ilk olarak yakın zamanda kaybettiğimiz Ömer Okutan, Halil Biner ve Hulusi Öcal abiler gelmişti.. Meslek ruhunun öldürülmesine gelince, vicdanımız ilk duraktır. Orayı pas geçince konuşacak bir şeyimiz de kalmıyor kardeşim. Selamlar.

Sıtkı Aloğlu: Şanlıurfa da hizmet veren gazete derneklerine defalarca beraber çalışalım diye belirtmemize ve toplantılar yapmamıza rağmen bizden de muvaffakiyet almadan bu kararı alması çok manidar…10 Ocak sahada çalışan gazeteciler günü kutlu olsun. Gidenlere rahmet kalanlara selamet diliyoruz…

Hüseyin Güzel: Ya hoca derse ki ey cemaat bu mevta basın hakkında ne dersiniz diye sorsa okuyucular ne söyler.

Falih Aytar: Özgür medyayı öldürenler merhumun ruhuna mevlit okutacaklarına kına alıp büyük parçasını kendilerine kullansınlar.

Necdet Şansal: Basın aslında bir toplumun tabir caizse gözü kulağı vicdanıdır. Gerçek gazeteciliğin böyle olduğunu bilirdik. Basının asıl misyonu Sermayeden güçlüden yana değil, haktan hukuktan yana olmadır.

“Medya patronları öldürdükleri mesleğe Fatiha okutacak”
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Fenerbahçe, Sivasspor'la puanları paylaştı
Fenerbahçe, Sivasspor'la puanları paylaştı
Demirkol: Yemyeşil Haliliye İçin 158 Bin Ağacı Toprakla Buluşturduk
Demirkol: Yemyeşil Haliliye İçin 158 Bin Ağacı Toprakla Buluşturduk