İşte O Bebeği Bırakan Anne Ve Baba Yakalandı

Belediye otoparkında bir haftalık bebek bulundu

İşte O Bebeği Bırakan Anne Ve Baba Yakalandı
Bu içerik 662 kez okundu.

Bir haftalık kız bebeğini otoparka bırakarak terk eden anne ve baba polisin kamera incelemelerinin ardından Mersin’in Silifke ilçesinde yakalanarak Erdemli ilçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Erdemli İlçe Emniyet müdürlüğü asayiş şube ekipleri tarafından bebeğin annesine ulaşılması için çevredeki güvenlik kameraları incelemeye alındı. Yapılan inceleme sonunda Suriye uyruklu olan E.Delle(24) isimli anne ile H.Dallah(40) isimli baba yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, bebek 10 Ocak 2018 tarihinde Silifke Devlet Hastanesinde dünyaya geldiği anlaşıldı. Bebeği annenin kucağına alarak Erdemli’ye gelip otoparka bıraktığı belirlendi. Ailenin Suriye uyruklu ve işsiz bir aile olduğu öğrenildi. Anne ve babanın sorgusu sürüyor.

Mersin'in Erdemli ilçesinde belediye otoparkında bir haftalı olduğu belirtilen bir bebek bulundu.

Edinilen bilgiye göre, park görevlisi Yasin Doğan, Erdemli Belediyesi karşısındaki otoparkta kameriye altında battaniyeye sarılı bir bebek olduğunu farketti. Durumu polis ve 112 ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen 112 ekibi bebeğe müdahalede bulunarak Erdemli Devlet Hastanesi acil servisine getirdi.

Doktor kontrolünün ardından henüz bir haftalık ve cinsiyetinin kız olduğu belirtilen bebek hastanenin bebek yoğun bakım ünitesine alındı. Bebeğin burada tedavisine devam edilirken polis ise bebeği parka bırakan kişinin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

Otopark görevlisi Yasin Doğan, battaniyenin içinde bir çocuk bulduğunu belirterek olayı polis ve 112 bilridiniğini ekiplerin gelerek çocuğu hastaneye kaldırdıklarını anlattı.

Bebeğin üzerinden çıkan ve üzerinde 'Muhammedellah" ve doğum tarihi olduğu sanılan 10.01.2018 not da incelemeye alındı.

Bebeğin sağlık durumu iyi

Hastane Bebek Yoğun Bakım ünitesi sorumlu doktorlarından Seray Zöhre ise bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Zöhre, "Bebek geldiğinde sağlık durumu iyiydi. Biz yinede takip amaçlı hastanemize yatırdık. Fakat daha önce bir hastanede yattığını anladık, damar yolu izlerinden. Ailesi yanına maması ve kıyafetlerini, hatta ismini bile yazıp bırakmış. Doğum tarihi olduğunu düşündüğümüz bir tarihte bırakmışlar. Sağlık durumu iyi, 2 buçuk kilo ağırlığında, 47 santimetre ve sağlıklı bir kız çocuğu. Sosyal Hizmetlere haber verdik, bundan sonrasını onlarla görüşeceğiz" dedi.

İşte O Bebeği Bırakan Anne Ve Baba Yakalandı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Haliliye Başkan adayı; Canpolat
Haliliye Başkan adayı; Canpolat