Kadın Hükümlülere Altın Bilezik

Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kadın hükümlü ve tutukluların meslek sahibi olabilmeleri için kadın kuaförlüğü kursu başlatıldı.

Kadın Hükümlülere Altın Bilezik
Bu içerik 466 kez okundu.

Şanlıurfa Valiliği himayesinde Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan “Gelecekte ben de varım” projesi kapsamında, ceza infaz kurumunda oluşturulan kadın kuaförü salonu düzenlenen törenle açıldı.
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, yaklaşık bir aydır eğitimlere başlanıldığını belirterek; “Özellikle son 20 yıldır bakanlığımız ceza infaz kurumlarını bir ıslah aracı olarak görüyor. Personelimizde bunun farkında olarak eğitim ve meslek edindirme kursları konusunda elinden gelen gayreti gösteriyor. Kuaförlük eğitimi için yoğun bir talep olduğunu görüyoruz. Kadın hükümlülerimizin edindikleri mesleklerini dışarıdaki hayatlarında da devam ettirerek hayatlarını kazanmalarını ümit ediyoruz. Bunun yanında Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzde bilişim üzerine bilgisayar teknoloji sınıfı ve sedef işlemeciliği atölyesi kurulacağının da müjdesini vermek istiyorum. Bu vesileyle her zaman sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri ile insan odaklı projelerin yanında olan GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kuaför salonunu inceleyen ve kurs gören hükümlülerle görüşen Başsavcı Doğan ve Cumhuriyet Savcısı Fatih Çam’a ceza infaz kurumu müdürü Ali Cingil yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Törene, Başsavcı Doğan’ın yanı sıra, Şanlıurfa’daki diğer ceza infaz kurumu müdürleri ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri ve Jandarma komutanları katıldı.

(Ruha Haber Ajansı) 

Kadın Hükümlülere Altın Bilezik
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Haliliye Başkan adayı; Canpolat
Haliliye Başkan adayı; Canpolat