Gören’den 8 Mart Açıklaması; “Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun”

CHP Suruç İlçe Başkanı Servet Gören 'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Gören’den 8 Mart Açıklaması; “Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun”
Bu haber 821 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Suruç İlçe Başkanı Servet Gören, 8 Mart Dünya Kadınlar Günüyle ilgili mesaj yayınladı. Mesajında şu ifadelere yer verdi: "Dünya Emekçi Kadınların mücadelesinin en üst düzeye çıktığı gün olan 8 Mart kadınların zaferiyle sesini dünyaya duyurabildiği gündür.

Gören, İnsanlık tarihine bakıldığında, kadınların yüzyıllar boyunca ayrımcılığa uğradıkları, bu sürede erkek egemen bir düşüncenin onlara edilgen bir rol yüklediği görülmektedir. Bu anlayış, kadınları kamusal yaşamın dışında tutmuş, dünyayı, uzun yıllar kadınların üretken ve yaratıcı güçlerinden yoksun bırakmıştır.

Eşitlik ilkesi ve kadının sahip olduğu hakların yasalarla belirlenmiş olması ve Medeni Yasa’da yapılan düzenlemelere karşın, cinsler arasındaki eşitsizliğin yaşamın her alanında hala yaşanıyor olması düşündürücüdür. Son yıllarda ülkemizde kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin arttığını üzülerek görmekteyiz. Kadınlarımıza yönelik bu vahşeti engellemek için binlerce yılın önyargılı alışkanlıklarıyla kadını baskı altında tutan ve erkeğin eşiti olarak algılanmasına izin vermeyen dar kalıplı düşünce ve davranış biçiminin öncelikle değiştirilmesi gerekmektedir.

       

Cumhuriyetimizin kuruluşuyla Türk kadını kabuğunu kırarak, hayatın her alanında önemli roller üstlenmiş, ülkemizin kalkınmasına ve demokrasinin güçlenmesine önemli katkılarda bulunmuştur. Kadınlarımızın Cumhuriyet Devrimleriyle elde ettikleri haklarından ödün vermeden toplumun her alanında eşit bir şekilde temsil edilmeleri Cumhuriyetimizi daha güçlü kılacaktır.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, ülkemizin modern ve çağdaş bir ülke haline gelmesinde önemli başarılara imza atmışlardır. Bu başarılarını, yaşadıkları zorluklara rağmen devam ettirecekleri inancıyla tüm emekçi kadılarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Cep Suruç İlçe Başkanı Servet Gören

 

 

 

Gören’den 8 Mart Açıklaması; “Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun”
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Beyaz Saray: Trump, Brunson bırakılmadığı için hayal kırıklığı yaşıyor
Beyaz Saray: Trump, Brunson bırakılmadığı için hayal kırıklığı yaşıyor
Galiba Sabrımızı Deniyorlar…
Galiba Sabrımızı Deniyorlar…