Tanal: Çiftçi, kadroya geçen taşeronların isimlerini neden açıklamıyor?

CHP Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı ve parti saymanı Neşe Tanal, taşeron düzenlemesinden kadroya geçen kişilerin isimlerinin açıklanmamasına tepki göstererek,”Geçen hafta basın toplantısı düzenlemiştik. Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye 4 soru sormuştuk. Nihat Çiftçi, kadroya geçen kişilerin listesini neden açıklamıyor diye bir soru yöneltmiştik. Hala açıklanmadı.”dedi.

Tanal: Çiftçi, kadroya geçen taşeronların isimlerini neden açıklamıyor?
Bu içerik 693 kez okundu.

 

Parti başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Neşe Tanal, gündeme ilişkin açıklamalar ve değerlendirmelerde bulundu. Tanal, Nihat Çiftçi, belediyenin gelir – giderleri ve basın ve konaklama giderlerini de açıklamadığını hatırlattı.

 

Taşeron düzenlemesi ile birlikte kadroya geçen ve geçmeyenlere değinen Tanal, şöyle konuştu:”ŞUSKİ’ye geçen listeye değinmek istiyorum. Kabul gören ve red edilen listeler elimizde. Çalışan bin işçiden 600 kişi başvuruları red edilmiş durumda bulunuyor, 400 kişinin de kabul edilmiş. Gerekçe olarak güvenlik gerekçesi.

RED EDİLENLERİN SUÇLARI NEYDİ?

Ben buradan ŞUSKİ Genel Müdürüne, Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye sormak istiyorum: Neden red edildi, suçları neydi çalışanların?  Eğer güvenlikten dolayı red edilmişlerse 15 yıldır neden çalıştırılıyorlardı. 600 kişi güvenlik soruşturmasından geçememişlerse kamu kurumu diye bildiğimiz belediyeler neden hala çalıştırılıyor?  Bayramdan önce işine son verilen 36 kişinin listesi elimizde, yerlerine 31 kişi alındı. İsimleri elimizde.

ŞUSKİ’DE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN BİR KISMI TAM MAAŞ ALIRKEN BİR KISMINA DA KESİNTİ YAPILIYOR BU NEDEN?

Listeleri açıklamak çok zor, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Nihat Çiftçi, şeffaf belediyecilikten bahsediyor; ama sessizliğini koruyor. Valilikte oluşturulacak komisyonlarda itirazlar yapılacaktır; ama ben gene Nihat Çiftçi’ye çağrı yapmak istiyorum: Güvenlik soruşturmasından geçemeyen 600 arkadaşımızın suçu ne? Ne suç işlemişler ki bunlar başvurudan red edilmiş. Nihat Çiftçi’den kamuoyuna açıklamasını istiyorum.

SIRADAN BİR VATANDAŞ, BELEDİYELERDE NEDEN ÇALIŞAMIYOR?

En azından çalışanların bilgisi olur. Unutmayalım ki suç bireyseldir. Kızılelma, Oymak’ların akrabaları neden çok kişi belediyenin içerisinde çalışıyor. Sıradan bir vatandaş, neden çalışamıyor? Bir yerde çalışmak için illaki bir yerde daire başkanı ve müdür mü olmak gerekiyor?  Umarız bu sorularımıza cevap verirler? Umudumuzu kaybetmiyoruz.”

Tanal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili olarak  şiddetin son bulmasını diledi.

Tanal: Çiftçi kadroya geçen taşeronların isimlerini neden açıklamıyor?
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Karanlık Eller Yine İş Başında
Karanlık Eller Yine İş Başında
 City 3 puanı 3 golle aldı
City 3 puanı 3 golle aldı