Başkan Öter, “Kadınlarımız bir gün değil, her gün anılmalı ve değerleri bilinmelidir.”

Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Onursal Başkanı Mehmet Şerif Öter 8 Mart Dünya emekçi kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Öter, “Kadınlarımız bir gün değil, her gün anılmalı ve değerleri bilinmelidir.”
Bu haber 383 kez okundu.

Öter Mesajında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olduğunu söyledi.

Türkiye’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandığını ifade eden Öter, şunları söyledi:

“Unutmamalı ki kadınlar olmasaydı erkekler de olmazdı. Kadınlar Her zaman  fedakâr ve cefakârca İnsanlığın merkezindeler. En zor şartlarda aile birliğin korunmasından gerektiğinde Ülke savunmasına kadar hayatlarını cesurca ortaya koyan değerli varlığımız kadınlarımız, ne yazık ki birçok Toplumda sömürülmekte ve istismar edilmektedir. Dünya emekçi kadınlar gününü kararlaştıran birleşmiş milletlerin merkezinin olduğu ülke olan emperyalist ABD Ne yazık ki çıkarı için Ortadoğu da sebep olduğu iç savaşlarda milyonlarca kadın katledilirken bir o kadarda evini yurdunu terk etmiş ve mülteci, durumunda perişan bir şekilde yaşamaya mahkûm bırakılmış. İşte böyle Ülkeler ne yazık ki söze gelince göstermelik birkaç çiçek ile üç beş kelimeyle kadına değer verdiklerini iddia ederler.”

Öter, “Cennet anaların ayağı altındadır diyen bir peygamberin ümmetinin bir ferdi olarak tüm kadınlarımızın gününü kutluyor ve Anchorsaygılar sunuyorum. Dedi.

Başkan Öter “Kadınlarımız bir gün değil her gün anılmalı ve değerleri bilinmelidir.”
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taliban askeri üsse saldırdı: 44 ölü
Taliban askeri üsse saldırdı: 44 ölü
 Beyaz Saray: Trump, Brunson bırakılmadığı için hayal kırıklığı yaşıyor
Beyaz Saray: Trump, Brunson bırakılmadığı için hayal kırıklığı yaşıyor