Vali Erin’den Kadınlar Günü Mesajı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile yayınladığı mesajında, başta şehit anneleri olmak üzere tüm kadınların gününü kutladı.

Vali Erin’den Kadınlar Günü Mesajı
Bu içerik 401 kez okundu.

Vali Erin, mesajında şunları dile getirdi:

Kadın; anne, eş, abla, kardeş olarak fedakârlık ve sevginin sembolüdür. Cenneti, en başta anne olarak aklımıza gelen kadınların ayağının altına seren inancımızın yanında binlerce yıllık geleneklerimizde de şüphesiz kadının yeri en saygın konumdadır. Toplumumuz, İslamiyet öncesinde de kadına büyük değer vermiş, medeniyetimizin inşasında önüne fırsatlar vermiştir. Birçok toplumda insan yerine bile konmadığı dönemlerde dinimiz İslam kadını övmüş, iffet ve şeref atfederek toplum önünde saygınlığının artmasına vesile olmuştur.

Binlerce yıllık medeniyetimizi oluşturan milletimizi, kıtalar fethederek gönüller yapan nice hükümranlarımızı, kumandanlarımızı insanüstü bir gayret ve fedakârlıkla yetiştiren kadınlar, analar, şüphesiz hiçbir karşılık beklememişlerdir.

Bugün bile kutsal vatanımızın bekası, devletimiz, bayrağımız, namusumuz için canını feda etmekten bir an çekinmeyen, kutsal saydığımız bu değerler uğrunda canını vermekte tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizin bu fedakârlık ve cesaretinin mimarı da acılı yüreklerine rağmen dimdik durmayı başaran kadınlarımızdan başkası değildir.

Hem inancımızda, hem millet geleneğimizde en saygın yerde bulunan kadınlarımızın, hayatın her alanında daha ileri seviyelerde yer almaları, medeniyetlere ilham veren milletimizin devamı olacak nesiller için de elzemdir.

Bu vesile ile başta, kutsal değerlerimiz için can veren aziz şehitlerimizin anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik eder, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür dilerim.

 

 

 

Vali Erin’den Kadınlar Günü Mesajı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Karanlık Eller Yine İş Başında
Karanlık Eller Yine İş Başında
 City 3 puanı 3 golle aldı
City 3 puanı 3 golle aldı