Şanlıurfa’da Terör Operasyonu: Çok sayıda tutuklama

Son Dakika Yerel Şanlıurfa Asayiş Haberleri-GapHaberleri.com:Şanlıurfa’da Terör Operasyonu: Çok sayıda tutuklama

Şanlıurfa’da Terör Operasyonu: Çok sayıda tutuklama
Bu içerik 380 kez okundu.

Şanlıurfa’da terör örgütü üyelerine yapılan operasyonda 41 kişi gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütleri DEAŞ, PKK/KCK ve FETÖ/PDY’ye yönelik olarak başlatılan üç ayrı soruşturma kapsamında gözaltına alınan toplam 82 şüpheliden 41’i tutuklandı.

DEAŞ…

DEAŞ kapsamında gözaltına alınan 41 kişiden 18’i sevk edildikleri mahkemece tutuklandı ve 23 kişi savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

PKK/KCK…

PKK/KCK kapsamında gözaltına alınan 19 şüpheliden 8’i tutuklandı, 9’u adli kontrol şartıyla 2’si de savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

FETÖ/PDY…

FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alınan 22 şüpheliden 4’ü sevk edildikleri mahkemece tutuklandı, 15’i adli kontrol şartıyla olmak üzere 3’ü de savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

(12/03/2018)

ŞANLIURFA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Başsavcılığımızca terör örgütleri DEAŞ, PKK/KCK ve FETÖ/PDY’ye yönelik olarak başlatılan üç ayrı soruşturma kapsamında gözaltına alınan toplam 82 şüpheliden 41’i tutuklanmıştır.

1- DEAŞ kapsamında gözaltına alınan 41 kişiden 18’i sevk edildikleri mahkemece tutuklanmış ve 23 kişi savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmıştır.

2- PKK/KCK kapsamında gözaltına alınan 19 şüpheliden 8’i tutuklanmış, 9’u adli kontrol şartıyla 2’si de savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştır.

3- FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alınan 22 şüpheliden 4’ü sevk edildikleri mahkemece tutuklanmış, 15’i adli kontrol şartıyla olmak üzere 3’ü de savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Şanlıurfa’da Terör Operasyonu: Çok sayıda tutuklama
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Karanlık Eller Yine İş Başında
Karanlık Eller Yine İş Başında
 City 3 puanı 3 golle aldı
City 3 puanı 3 golle aldı