Hamurkesen’de Görkemli Açılış

Karaköprü Belediyesi’nin ilçeye bağlı Hamurkesen kırsal mahallesinde yaptırdığı sentetik çim sahanın açılışı yapılarak gençlerin hizmetine sunuldu. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, şehir merkezinde yapılan hizmetlerin aynısını kırsala da yaptıklarını söyledi.

Hamurkesen’de Görkemli Açılış
Bu içerik 865 kez okundu.

Kırsal mahallelerde yaşayan gençlerin de spor yapmasını isteyen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli kırsal mahallelere sentetik çim saha kazandırmaya devam ediyor. Karaköprü Belediyesi tarafından toplu taşımalı eğitimin olduğu kırsal mahallelerde yaptırılan sentetik çim sahalardan bir tane Hamurkesen kırsal mahallesine kazandırıldı.

Coşkulu bir şekilde yapılan açılış törenine Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve çevre kırsal mahallelerde yaşayan çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kırsalda yaptıkları semt sahalarının karşılığını aldıklarını, gençlerin buralarda spor yaptığını, köyler arası turnuvalarla etkileşim kurduklarını kaydetti.

Başkan Baydilli şöyle konuştu:

 “Biz 2014 Büyükşehir yasasıyla kırsal mahallelerin de belediyeye bağlanmasının ardından kırsalımızda merkezde olduğu gibi hizmet yapmaya devam ediyoruz. Kırsal mahallelerimizde yol çalışmaları, çok amaçlı salonlar ve semt sahaları yapıyoruz. Hamurkesen mahallemiz de ilçenin en büyük kırsal mahallelerinden biri. Burada yaptığımız semt sahasıyla birlikte bu mahallemiz ve çevre kırsal mahallelerde yaşayan gençlerimiz burada maçlar yapacak, turnuvalar düzenleyecekler. Bugün de köyler arası futbol turnuvasının final maçı burada oynandı ve güzel bir açılış oldu. Sahamızın Hamurkesen ve diğer kırsal mahallelerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Başkan Metin Baydilli açılışta köyler arası futbol turnuvasında dereceye giren takımlara kupalarını verirken, turnuvada emeği geçenlerin plaketlerini takdim etti. 

Hamurkesen’de Görkemli Açılış
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Fenerbahçe, Sivasspor'la puanları paylaştı
Fenerbahçe, Sivasspor'la puanları paylaştı
Demirkol: Yemyeşil Haliliye İçin 158 Bin Ağacı Toprakla Buluşturduk
Demirkol: Yemyeşil Haliliye İçin 158 Bin Ağacı Toprakla Buluşturduk