Başkan Çakar'dan Erken Seçim Açıklaması

Mardin -Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar'dan 24 Haziran 2018 Seçimi İçin Açıklama

Başkan Çakar'dan Erken Seçim Açıklaması
Bu içerik 364 kez okundu.

Güneydoğu Bölge Haberleri-RuhaNews.com: Başkan Çakar'dan Erken Seçim Açıklaması

Mardin -Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, 24.04.2018 de yapılacak erken seçimde aday adaylara çağrıda bulunarak, bu onurlu halka hizmet eden insanları seçmeliyiz dedi

Çev-Gön Başkanı Çakar Açıklamasını aynen yayınlıyoruz: Hadi yine iyiyiz, 2 ay boyunca kıymete bineceğiz, adaylar etrafa gülücükler saçarak sokaklarda dolaşacak, hal hatır soracak, hatta ayağımıza kadar gelerek bize değerli olduğumuzu hissettirecek.

Ama biz geçmiş Vekilleri ve şu anki Vekilleri görüyoruz mevcut olan siyasetin (siyasetsizliğin) içinde hiç kimsenin, hiç bir grubun halkla birlikte siyaset yapma, halkla birlikte siyasi sorunları Yerel Yönetim sorunları çözme, iyiyi doğruyu güzeli bulma, gibi dertleri yok, seçim arifesi geldi şu ana kadar uyuyan vekiller uyandı işte gene yapacaklarını yapacaklar.

Hasta ziyaretleri,Taziye ziyaretleri,düğünlere daha sık gidilecek. Eskiler yapamadıklarını nasıl yapacaklarını,yenileri onun üzerine biraz daha koyup bizi kandırmak için biraz çaba sarf edecek..

Belediye yerel yönetimler bundan böyle çalışmalarına hız verecek rutuş hizmetlere devam edilecektir.

Bol vaatler,kim nerede müdür olacak,kim nereye tayin edilecek,Hangi yol  hangi köye köy odası köye taziye evleri yapılacak kime ihale kime Proje vaatleri ,nereye ne aktarılacak.vs. sözleri verilecek.

Ama bundan böyle bu satranç oyunlarına gelmemeliyiz değerli onurlu dostlar bize onurlu kişilikli sözün eri olan şahsiyetleri belirlenmeliyiz yoksa seçim bitince Seçildikten sonra mı? Evli evine köylü köyüne vekilinle görüşmek için çaba sarf etme sırası sana gelecek.

Bu halkının ızdırabını bilen çilesini gören mağduriyetini paylaşan vatandaşa halka Fakire yoksullara ve özellikle varoşların yaşadığı yerleşim merkezlerine hizmet getirecek gönül verecek insanları seçelim..

Yerel yönetim sorun ve çalışmalarının kenar mahallelerden ve Varoşların yaşadığı mahallelerden başlayıp Şehir merkezine  doğru ilerlenme çalışmasını yapacak baba yiğit insanları istiyoruz.

Zengin Toprak Ağları, Ticaretle uğraşan bazı cambazları, Zengin Para Babalarını istemiyoruz. Çünkü bunlar ticaretle uğraşacaklar halka Fakire Yoksullara ve Varoşlara;  zaman ayıracak vakitleri olmayacaktır..

Bu halkın bu ilçenin işsizlik sorunu bilen Mağdur olan binlerce insanın mağduriyetini giderilmesi için çaba sarf edecek Binlerce Üniversite bitiren açıkta olan atama bekleyen insanlar için çırpınacak insanları seçelim bu ilçeye yatırım yapan bu işsiz insanlara iş sahası alanı açan insanları seçmeliyiz.

 Bu ilçenin haklı taleplerini bilen Öncelik taşıyan sorunlarına meyil verecek  onurlu duruşuyla bu halka kendini kabul ettiren Gençler tarafından tanınmış  şahsiyetleri görmek istiyoruz

Ve bizler her yıl her birkaç ayda bir çağrılar yaptığımıza rağmen kendilerine rapor sunmamıza rağmen bu onurlu halkın haklı taleplerine meyil verilmemiştir.

Çev-Gön- Başkanı Menduh Çakar açıklamasına şöyle devam etti:

İlçemiz 300 bine yakın nüfusuyla Ülkemizin 43 ilinden büyük olmasına rağmen

Bu ilçede halen ne bir Yüksek Okul ne bir Üniversite nede bir Fakülte yok.

 Bunu nasıl hazmediyorsunuz bunu bize açıklayın bu İlçe bunu hak ediyor mu?

Bu ilçe 5-6 yıl evvel kopya çekildi diye bu ilçede sınavlar yapılmıyor Türkiye de bu ilçe cezalandırılmıştır bu halkın mağduriyetini bilmeyene sesleniyorum sen siz bu sorun için ne yaptınız?

Bu ilçede Zergan Deresinin ıslahı için ihalesi yapıldı kimin zamanında oldu? Müteahhit  kim bu çalışma niye durmuş halen akıbeti beli değil öğrenmek istiyoruz ne yaptınız niye sesimize çağrımıza kulak tıkıyorsunuz sizden açıklama bekliyoruz?

İlçemizde Alt Üst geçitlerin olmaması bu ilçede 3-4 büyük Kavşakların olması gerekirken  maalesef yok her yıl onlarca insanımız ölüyor bu çığlığa sessiz kalanlara sesleniyorum bu halkın size verdiği Vekilliğini yerine getirdiğine emin misin eminseniz ya bu acılara sessiz kalmak ne anlama geliyor.

Çevre yolu Çarpık kentleşme  halen çözüm yok geçici açıklamalarla geçiniyor 300 bine yakın Nüfusuyla halen bu ilçede bir Umumi Tuvaleti yok bu onurlu halka yazık değil bu vicdanlara sığar mı bu ilçe için büyük bir ayıp bir an evvel bunu gündeme almalarını diliyoruz.

50 yılla yakın oldu halen GAP projesi bitmedi ey Vekiller size sesleniyorum bu Proje Ankara da yada İstanbul İzmir yada Antalya da olsaydı kaç yılda biterdi bunu vicdanınıza bırakıyorum, bunun için ne yaptınız halen uyanmadınız mı, vicdanınız nasıl bunu kabulleniyor buna anlam veremiyorum şu anki yerel yönetim ilgililere ve de özelikle İktidar Partisi AK Parti Mardin İl Başkanı Sayın Nihat ERİ’ye çağrımız bu sorunlarımızı gündeme alıp gereğinin yapılmasını arz ediyoruz takipçisi olmanızı diliyoruz sayın Başkanım.

Yıllardır bir DEDAŞ sorunu daha hal olmadı bu halkın mağduriyetin giderilmesini diliyoruz.

Kızıltepe Tepesi şu anda Binalarla ablukaya alınmış İşgal edilmiş bu Ekoloji mirası Tarihi yerinin talan ve kıyımı halen devam ediliyor biz bunu on yılar önce sürekli dile getirdik çağrı ve isyanımız halen devam ediyor İlgililerden Yetkililerden ricamız ne olur bu kutsal yere sahip çıkmanızı diliyoruz..

İlçemizde bir Kilise var nerde İlçemiz de bir Şahkulu bey Kumpeti var yıllardır bunu korunmaya almak için dilekçeler verdik rapor sunduk yerel ve ulusal basında yer alındı halen bu kutsal yer yıkıma terk edilmiştir.

İlçemizdeki Tarihi Taş köprü yılardır korunmaya alınması için çalışma yürüttük bu bir iki yıl evvel güya  ihale edildi gelin görün bakın ne haldedir.

 Büyük Ulu Cami İhalesi de yapıldı yılardır halen bitmedi bunun akıbetini ve de bu ihaleleri alan bu şahsiyetleri ve bunlar kimin zamanında oldu bunu akıbetini öğrenmek istiyoruz.

Velhasıl bizler bundan böyle kim olursa olsun bu ilçenin haklı öncelik taşıyan sorunlarına meyil vermeyip Ticaretle uğraşmak için yandaşları ve yakınlarını makam koltuk için aday olanları seçmemek için çok iyi düşünmeliyiz.

Menduh Çakar-Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı.

 

 

 

Başkan Çakar'dan Erken Seçim Açıklaması
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Ak Parti İl Başkanı Yıldız’dan Halka Çağrı
Ak Parti İl Başkanı Yıldız’dan Halka Çağrı
AK Başkan adaylarına coşkulu karşılama
AK Başkan adaylarına coşkulu karşılama