CHP'nin milletvekili aday listesi açıklandı

CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan MYK ve PM toplantısı sonası vekil adaylarının listeleri belli oldu.

CHP'nin milletvekili aday listesi açıklandı
Bu içerik 1059 kez okundu.

CHP’nin 24 Haziran baskın seçimlerinde 600 kişilik milletvekili aday listesi belli oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı'nda toplanan MYK ve PM toplantısının ardından açıklanan listede birçok yeni isim dikkat çekiyor. Pek çok milletvekilinin ise listeye giremediği belirtiliyor.

KILIÇDAROĞLU İZMİR 2. BÖLGEDEN ADAY

Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir 2. bölgeden aday olurken, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle tedavisi süren Deniz Baykal bir kez daha Antalya'dan 1.sıra adayı olarak gösterildi.

İLHAN CİHANER YOK, SELİN SAYEK BÖKE DEVAM

CHP’de kendisini “sol” olarak tanımlayan İlhan Cihaner, Ali Şeker, Eren Erdem gibi isimlere yer verilmezken, Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü'nden istifa etmesinin ardından muhalif bir tutum benimseyen Selin Sayek Böke İzmir'den yeniden milletvekili adayı oldu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye yakınlığı ile bilinen Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu'da 1. sırada, CHP'nin Meclis Başkanvekili Yaşar Tüzün de Bilecik'te 1. sıradaki yerini korudu.

Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla İyi Parti’ye geçen milletvekilleri seçilecek yerlere konuldu.

ABDÜLLATİF ŞENER VE İBRAHİM KABOĞLU SÜRPRİZİ

AK Parti kurucularından Abdüllatif Şener Konya'dan aday gösterildi. Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu da İstanbul 1. bölgeden aday.

www.mezopotamyaajansi.com

CHP'nin milletvekili aday listesi açıklandı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Mustafa Sarıgül CHP'den istifa etti
Mustafa Sarıgül CHP'den istifa etti
GAPTAEM’de Buğday Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
GAPTAEM’de Buğday Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı