CHP’nin milletvekilli adayları belli oldu

ANKARA - CHP, 24 Haziran'daki seçimlerde, 27’inci dönem milletvekili aday listesini YSK’ye sundu. 600 kişilik liste, CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ve beraberindeki heyet tarafından YSK'ya teslim edildi.

CHP’nin milletvekilli adayları belli oldu
Bu haber 418 kez okundu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 24 Haziran'daki seçimlerde, 27’inci dönem milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sundu. 600 kişilik liste, CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ve beraberindeki heyet tarafından YSK'ya teslim edildi. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir 2. bölge 1. sıradan aday oldu. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya 1. sıradan, Bülent Tezcan Aydın 1. sıradan Abdüllatif Şener Konya 1. sıradan aday oldu.
 
CHP'nin milletvekili listesi şöyle: 
 
ADANA
 
1-AYHAN BARUT
 
2-ORHAN SÜMER
 
3-MÜZEYYEN ŞEVKİN
 
4-BURHANETTİN BULUT
 
5-OYA TEKİN
 
6-OSMAN BERKE DUVAN
 
7-MEHMET SABAHŞEN
 
8-MUSTAFA KEMAL ÖZKAN
 
9-BÜLENT ÖĞRÜ
 
10-GÖKÇE PİŞKİN
 
11-BERFU SALICI YAKIT
 
12-SIDIKA HALICIOĞLU
 
13-ONUR AKPINAR
 
14-ÖZGÜR ULAŞ ILGIN
 
15-GÜVEN BOĞA
 
ADIYAMAN
 
1-ABDURRAHMAN TUTDERE
 
2-MUSTAFA HAKKAN KILINÇ
 
3-MAHMUT NEDİM EVLİ
 
4-SONGÜL VARKİ YILDIRIM
 
5-MÜSLÜM ASLANOĞLU
 
AFYON
 
1-BURCU KÖKSAL
 
2-AHMET HAKAN UYAN
 
3-İSMAHAN NERGİZ
 
4-RAMAZAN AKGÖZ
 
5-ERTUĞRUL YILMAZ
 
6-MEHMET KEMAL DEMİRKIRKAN
 
AĞRI
 
1-KEMALETTİN KOÇAK
 
2-MUHAMMED ASLAN
 
3-MEHMET SIDDIK YEL
 
4-MURAT YILDIRIM
 
AMASYA
 
1-MUSTAFA TUNCER
 
2-ARİFE SERPİL SARAÇOĞLU
 
3-HÜSEYİN ACAR
 
ANKARA 1. BÖLGE
 
1-TEKİN BİNGÖL
 
2-LEVENT GÖK
 
3-ALİ HAYDAR HAKVERDİ
 
4-BÜLENT KUŞOĞLU
 
5-GAMZE TAŞCIER
 
6-EKREM KEREM OKTAY
 
7-MEHMET HADİMİ YAKUPOĞLU
 
8-HÜSEYİN TARIK ŞENGÜL
 
9-ALİ HİKMET AKILLI
 
10-AYLİN YAMAN
 
11-UMUT ERARSLAN
 
12-KAMER GÖZAÇIK ŞEN
 
13-CANSEL GÜVEN
 
ANKARA 2. BÖLGE
 
1-NİHAT YEŞİL
 
2-YILDIRIM KAYA
 
3-SEMRA DİNÇER
 
4-KENAN NUHUT
 
5-MURAT KAVUNCU
 
6-BEKİR SAMİ DOĞAN
 
7-ALİBEY YÜKSEL ORTAOKUL
 
8-MUSTAFA NADİR ER
 
9-SUNA KERİMOĞLU
 
10-DENİZ ÇAKIR
 
11-BARIŞ CAN SARAÇOĞLU
 
ANKARA 3. BÖLGE
 
1-AHMET HALUK KOÇ
 
2-MURAT EMİR
 
3-AHMET ERSEN ÖZSOY
 
4-SERVET ÜNSAL
 
5-ALİ BAŞKARAAĞAÇ
 
6-AHMET MEŞE
 
7-UMUT AKDOĞAN
 
8-BATTAL YILDIZ
 
9-GÜLŞAH DENİZ ATALAR
 
10-TEMEL BORGA BUDAK
 
11-İLKE ÇAKAR
 
12-BİLAL YILMAZ
 
ANTALYA
 
1-DENİZ BAYKAL
 
2-ÇETİN OSMAN BUDAK
 
3-RAFET ZEYBEK
 
4-AYDIN ÖZER
 
5-SEMİH ESEN
 
6-FİGEN ALBUGA ÇALIKUŞU
 
7-SEVGİ DOĞAN
 
8-NAZMİ GÜNDÜZ
 
9-ŞENGÜL YEŞİLDAL
 
10-NUSRET BAYAR
 
11-VAHAP TUNCER
 
12-KEMAL BİLAL ÖNER
 
13-ALİ TAKAVUT
 
14-SİBEL GEZEN
 
15-ÖZLEM ŞAHİN
 
16-İSMAİL HAKKI GÜL
 
ARTVİN
 
1-UĞUR BAYRAKTUTAN
 
2-YALÇIN EMİRALİOĞLU
 
AYDIN
 
1-BÜLENT TEZCAN
 
2-HÜSEYİN YILDIZ
 
3-SÜLEYMAN BÜLBÜL
 
4-MUSTAFA İBERYA ARIKAN
 
5-ÖZLEM BURCU UĞAN SEVİM
 
6-KAAN ERÇETİN
 
7-KEMAL GÜNERİ
 
8-FULYA ÜSTÜNDAĞ
 
BALIKESİR
 
1-AHMET AKIN
 
2-FİKRET ŞAHİN
 
3-ENSAR AYTEKİN
 
4-İRFAN BARIŞ
 
5-SEVAL BOZKURT
 
6-ENDER BİÇKİ
 
7-NEŞE ZENGİN
 
8-BERRİN GENÇOĞLU
 
9-OĞULCAN KOÇAK
 
BİLECİK
 
1-YAŞAR TÜZÜN
 
2-FAİK AKARKARASU
 
BİNGÖL
 
1-VAHDETTİN UZUNYAYLA
 
2-MEHMET EVRAN
 
3-ÇETİN SAĞSÖZ
 
BİTLİS
 
1-SIDDIK GÖZEGER
 
2-SÜLEYMAN BAŞTÜRK
 
3-TUFAN SUBAŞI
 
BOLU
 
1-TANJU ÖZCAN
 
2-ÖZER ÖZCAN
 
3-HÜSEYİN CAHİT ÇINGI
 
BURDUR
 
1-MEHMET GÖKER ÜNİVERSİTE
 
2-RECEP MUTLUCAN
 
3-OSMAN GÖK
 
BURSA 1.BÖLGE
 
1-LALE KARABIYIK
 
2-ERKAN AYDIN
 
3-NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU
 
4-KAYIHAN PALA
 
5-ÖZGÜR ERDURSUN
 
6-GÜRKAN ESEN
 
7-DENİZ BAYKAL
 
8-SERKAN ÖZTÜRK
 
9-İBRAHİM MART
 
10-AYTAÇ ŞAHİN
 
BURSA 2.BÖLGE
 
1-ORHAN SARIBAL
 
2-YÜKSEL ÖZKAN
 
3-MUSTAFA ŞENYURT
 
4-ERKAN DÖNMEZ
 
5-SÜLEYMAN AYYILMAZ
 
6-ŞAHİN SEVİNÇ
 
7-MERAL ALTUNTAŞ
 
8-KEMAL ATAN
 
9-BARAN GÜNEŞ
 
10-HÜLYA DİNK
 
ÇANAKKALE
 
1-MUHARREM ERKEK
 
2-ÖZGÜR CEYLAN
 
3-METİN ÜMİT URAL
 
4-SONGÜL ŞENTÜRKLÜ
 
ÇANKIRI
 
1-MURAT BERAT ATALAY
 
2-İBRAHİM GÖNÜLTAŞ
 
ÇORUM
 
1-TUFAN KÖSE
 
2-BURÇİN SOLMAZ POLAT
 
3-GÜRSEL YILDIRIM
 
4-MEHMET TAHTASIZ
 
DENİZLİ
 
1-GÜLİZAR BİÇER KARACA
 
2-KAZIM ARSLAN
 
3-HAŞİM TEOMAN SANCAR
 
4-ÜNAL KARAOSMANOĞLU
 
5-İLHAN ÖZCAN
 
6-ÖZGÜR SAVAŞ BAYAR
 
7-ŞENİZ DOĞAN
 
8-BİLGEHAN BURGUL
 
DİYARBAKIR
 
1-MAHMUT AZİZ USAL
 
2-TURGUT KILIÇ
 
3-MEHMET ŞERİF DOĞRU
 
4-AHMET ÖZGÜVERCİN
 
5-BERİVAN ALABALIK
 
6-HEBUN KAPLAN
 
7-DENİZCAN EŞİYOK
 
8-EMRAH ANLI
 
9-GÜLAY EMRE
 
10-UMUT YETİŞSİN
 
11-ABDURRAHMAN BERAT AKTAŞ
 
12-BEHİYE KÜDEN
 
EDİRNE
 
1-OKAN GAYTANCIOĞLU
 
2-YAKUP ATALAY
 
3-EDİZ ÜN
 
4-ERDOĞAN GÜMÜLCİNELİ
 
ELAZIĞ
 
1-GÜRSEL EROL
 
2-EMRAH ÖZDEN
 
3-AYTEN ÇEKİL
 
4-NAZMİ GÜRBÜZ
 
5-MESUT BASKAN
 
ERZİNCAN
 
1-AYHAN DOĞAN
 
2-TUĞRUL YILDIRIM
 
ERZURUM
 
1-NACİ TURAN
 
2-NAMİYE SINIRKAYA
 
3-GENÇAY UĞRAŞ
 
4-SERHAT CAN EŞ
 
5-TACETTİN KIZILOĞLU
 
6-HAKAN KOÇ
 
ESKİŞEHİR
 
1-UTKU ÇAKIRÖZER
 
2-JALE NUR SÜLLÜ
 
3-NURAY AKÇASOY
 
4-MEHMET ENGİN ÇAKMAK
 
5-SİNAN ÖZKAR
 
6-RECEP CENGİZ
 
7-METİN TOMSUK
 
GAZİANTEP
 
1-BAYRAM YILMAZKAYA
 
2-ÖZGÜR YILMAZ
 
3-İRFAN KAPLAN
 
4-HASAN ÖZTÜRKMEN
 
5-HÜSEYİN YALÇIN
 
6-ADİLE MERVE ALTINBAŞ YILMAZ
 
7-HÜSEYİN CAHİT KARGINER
 
8-NESRİN TUNCEL
 
9-SELİM KARAHAN
 
10-ERDİNÇ TÜTÜNCÜLER
 
11-NERİN TÜRKMEN
 
12-NACİ KILIÇ
 
13-YILMAZ DEMİRDELEN
 
14-MEHMET TURAN GÜNDOĞDU
 
GİRESUN
 
1-NECATİ TIĞLI
 
2-REŞAT NURİ ÖZDEMİR
 
3-İBRAHİM AKGÜN
 
4-SEVGİ UTLU GÜNGÖR
 
GÜMÜŞHANE
 
1-MAHİR CAN
 
2-RAMAZAN AYAS
 
HAKKARİ
 
1-NAZIM DEMİR
 
2-ERŞAT İNAN
 
3-NAZMİ KIZILBAN
 
HATAY
 
1-SERVET MULLAOĞLU
 
2-NERMİN YILDIRIM KARA
 
3-SERKAN TOPAL
 
4-MEHMET FATİH TURAN
 
5-MEHMET GÜZELMANSUR
 
6-İSMET TOKDEMİR
 
7-CEMİYET KIŞLIOĞLU
 
8-YÜKSEL OYMAK
 
9-BESİM UNSALDI
 
10-BİLGEN DUMAN
 
11-DÖNDÜ DİLAN KARTAL
 
ISPARTA
 
1-MUSTAFA CEYHAN
 
2-İSA ÖNDER DİNÇTÜRK
 
3-ZAFER SAĞLAM
 
4-EYUP ERSOY
 
MERSİN
 
1-CENGİZ GÖKÇEL
 
2-ALPAY ANTMEN
 
3-ALİ MAHİR BAŞARIR
 
4-NEVİN ZAİMOĞLU
 
5-CAVİDAN DEMİRAĞ
 
6-SEYİT ÖZANANAR
 
7-ALPER TURNA
 
8-ALPTEKİN ESER
 
9-DİLARA ÖZKINA
 
10-KENAN HAZAR
 
11-HİDAYET OĞUZ
 
12-SİBEL GAZİ TABEL
 
13-MİRZA TURGUT
 
İSTANBUL 1. BÖLGE
 
1-MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ
 
2-GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ
 
3-ONURSAL ADIGÜZEL
 
4-FETHİ AÇIKEL
 
5-GÜRSEL TEKİN
 
6-İLHAN KESİCİ
 
7-OĞUZ KAAN SALICI
 
8-MAHMUT TANAL
 
9-İBRAHİM ÖZDEN KABOĞLU
 
10-SALİHA SERA KADIGİL SÜTLÜ
 
12-MUSTAFA OKTAY AKSU
 
13-HASAN UZUNYAYLA
 
14-MUSTAFA ÖZTAŞKIN
 
15-TAHSİN USTA
 
16-HÜSEYİN SAĞ
 
17-BERİL ÖNER
 
18-YÜKSEL TAŞKIN
 
19-HASAN BASRİ ÖZBEK
 
20-DENİZ DOĞAN GÜNAY
 
21-ERTAN AKSOY
 
22-NURAY ÇEPNİ
 
23-DUYGU ÇELİK
 
24-ARZU ÖZALP
 
25-PINAR UZUN
 
26-TUBA TORUN
 
27-ALİ RIZA YILDIRIM
 
28-YÜCEL OTO
 
29-MURAT CİRAV
 
30-MELİS TİMUR
 
31-EMRE AKKUŞ
 
32-UMUT ÇAKIR
 
33-AYLİN SARITAŞ
 
34-GAZİ KARAKURT
 
35-TİMUÇİN GÜLTEKİN
 
İSTANBUL 2. BÖLGE
 
1-KADRİ ENİS BERBEROĞLU
 
2-AYKUT ERDOĞDU
 
3-AHMET TUNCAY ÖZKAN
 
4-MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU
 
5-YÜKSEL MANSUR KILINÇ
 
6-YUNUS EMRE
 
7-GÖKAN ZEYBEK
 
8-ALİ ŞEKER
 
9-DERYA ŞENTÜRK
 
10-MERSİN BALKAN
 
11-MEHMET DİRİBAŞ
 
12-BAHATTİN TURNALI
 
13-FERHAT EPÖZDEMİR
 
14-İSMAİL YÜKSEL
 
15-ADNAN AYBER
 
16-BURAK KAAN YILMAZSOY
 
17-CANAN SEZENLER
 
18-HACER FOGGO
 
19-GÜVEN KARATAŞ
 
20-YUSUF KENAN KOLAT
 
21-VEYSİ SİNAN BOZDEMİR
 
22-CEM CENGİZ YILMAZ
 
23-ECE BATUMLU TALAS
 
24-PELİN YURDAKUL
 
25-ŞEYMA DUMRUL
 
26-YUSUF ERGÜVEN
 
27-ÖZGÜR DÜZGÜN
 
28-DENİZ KAYA
 
İSTANBUL 3. BÖLGE
 
1-ENGİN ALTAY
 
2-ERDOĞAN TOPRAK
 
3-MEHMET BEKAROĞLU
 
4-ZEYNEL EMRE
 
5-SİBEL ÖZDEMİR
 
6-ÖZGÜR KARABAT
 
7-TURAN AYDOĞAN
 
8-EMİNE GÜLİZAR EMECAN
 
10-TURAN HANÇERLİ
 
11-BAYRAMALİ ÇEŞMECİ
 
12-ALİ ULVİ GÖKBULAK
 
13-MEHMET SAİT YÜCEL
 
14-ALİ MUHİTTİN TIĞLI
 
15-SİNAN KARAHAN
 
16-SİNAN KARACA ÖZTÜRK
 
17-MAHFUZ YETÜT
 
18-ŞAHANIM METER
 
19-IRMAK NERİMAN NEBİOĞLU
 
20-YAĞMUR GEYGEL
 
21-ENGİN ERTAÇ
 
22-CEMİL CAN DİNÇ
 
23-AYCAN ERİNSEL ÖZİSTEK
 
24-HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN
 
25-SEDA ÖNDER
 
26-BEKTAŞ DAVUTOĞLU
 
27-ARZU ATTEPE
 
28-HÜSEYİN DURAN
 
29-ERDAL SARIKAYA
 
30-ELİF KESKİNEL ÜLKER
 
31-ALİ OSMAN ÖZDİLEK
 
32-KEMAL ÖZKİRAZ
 
33-İLYAS DUMAN
 
34-OSMAN TELLİOĞLU
 
35-ŞEBNEM NUR ÇALIŞKAN
 
İZMİR 1. BÖLGE
 
1-MURAT BAKAN
 
2-SELİN SAYEK BÖKE
 
3-ÖZCAN PURÇU
 
4-KANİ BEKO
 
5-MEHMET ALİ ÇELEBİ
 
6-TACETTİN BAYIR
 
7-EDNAN ARSLAN
 
8-SEFER İPEKLİ
 
9-KAZIM UMDULAR
 
10-NİLAY KÖKKILINÇ
 
11-EZGİ DENİZ URUNGA
 
12-DEVRİM BARIŞ ÇELİK
 
13-ZEKİYE SEDA SÖNMEZ
 
14-ŞENER AKDEMİR
 
İZMİR 2. BÖLGE
 
1-KEMAL KILIÇDAROĞLU
 
2-AHMET ÜNAL ÇEVİKÖZ
 
3-KAMİL OKYAY SINDIR
 
4-ATİLA SERTEL
 
5-SEVDA ERDAN KILIÇ
 
6-MAHİR POLAT
 
7-BEDRİ SERTER
 
8İDRİS YAVUZYILMAZ
 
9-ALİ ENGİN
 
10-SALİH ÖZÇİFÇİ
 
11-MEHMET BİRLİK
 
12-ONUR KADİR ERYÜCE
 
13-HATİCE ZEYBEK
 
14-EBRU OKAY
 
KARS
 
1-BARLAS SULU
 
2-FATİH KAMİL ERKOÇ
 
3-AYSEL SADAK İLTAŞ
 
KASTAMONU
 
1-HASAN BALTACI
 
2-AYŞEGÜL SOYLU MUSLU
 
3-DEVRİM EZGİ ÖZALP
 
KAYSERİ
 
1-ÇETİN ARIK
 
3-AŞKIN GENÇ
 
4-İBRAHİM KAAN
 
5-MAZHAR OĞUZ ÖZSOY
 
6-GONCA YELDA ORHAN
 
7-RECEP BULUT
 
8-METİN KANTARCI
 
9-KADİM ŞAHİN
 
10-NİZAMETTİN TEMEL
 
KIRKLARELİ
 
1-VECDİ GÜNDOĞDU
 
2-TÜRABİ KAYAN
 
3-İNCİ TUNÇ
 
KIRŞEHİR
 
1-METİN İLHAN
 
2-ÇAĞDAŞ GÖKALP
 
KOCAELİ
 
1-FATMA KAPLAN HÜRRİYET
 
2-HAYDAR AKAR
kaynak:www.mezopotamyaajansi.com
CHP’nin milletvekilli adayları belli oldu
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avcılar’da kadın cinayeti
Avcılar’da kadın cinayeti
Mardin Kızıltepe'de iş cinayeti
Mardin Kızıltepe'de iş cinayeti