5 Bin Kişilik İş İçin 145 Bin Kişi Sınav Ücreti Yatırdı

PTT'nin açtığı 5 bin kişilik kadro için 145 bin kişi sınav ücreti yatırdı. Sınav ücreti yatıranların yaklaşık 30 bini yoğunluk nedeniyle başvurularını yapamadı.

5 Bin Kişilik İş İçin 145 Bin Kişi Sınav Ücreti Yatırdı
Bu içerik 504 kez okundu.

5 bin kişinin işe alınacağını duyuran PTT’ye, 115 bin kişi başvurdu.

Başvurulara ilişkin bilgi veren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT AŞ bünyesine alınacak bin 623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 200 mühendis, 250 uzman yardımcısı ve 20 mimar için 145 bin 668 kişinin sınav ücreti yatırdığını söyledi. Bunların tamamının başvurusunu sonuçlandırmadığını belirtti. Arslan, “PTT ailesine katılacak 5 bin kişilik kadro için 115 bin 431 başvuru yapıldı” ifadesini kullandı.

YOĞUNLUKTAN BAŞVURULARINI TAMAMLAYAMADILAR

Sınav ücretini yatıran, şartları taşıyan ancak yoğunluktan dolayı başvurusunu tamamlayamayanların çokluğuna dikkati çeken Arslan, mağduriyeti önlemek amacıyla sınav ücretini yatıranlar için bugün saat 23.59’a kadar sistemin aktif edileceğini bildirdi. Arslan, “Böylece sınav ücretini yatıran ve şartları taşıyanlar başvuru işlemlerini tamamlayabilecek” dedi.

Sınav için alınan 60 liralık ücretin sınav masrafı olarak harcanacağını iddia eden Arslan, “Sınav için alınan bu ücret, bir öğrencinin sınav masrafını karşılamıyor ancak PTT’miz geriye kalan ücreti bütçesinden karşılayacak” diye konuştu.

Bakan Arslan, sınav ücretini yatıran ancak şartları taşımayanların ücretlerinin de  PTT iş yerlerinden iade edileceğini söyledi.

Yazılı sınavın Gazi Üniversitesince İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 merkezde yapılacağını ifade eden Arslan, gişe görevlisi, postacı, uzman yardımcısı, mimar, tekniker, avukat ve mühendis alımı için gerçekleştirilecek sınavda başarı sağlayanların idari hizmet sözleşmeli olarak en kısa sürede PTT ailesine katılacağını kaydetti. (Kaynak:www.gazeteduvar.com.tr)

5 Bin Kişilik İş İçin 145 Bin Kişi Sınav Ücreti Yatırdı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Mustafa Sarıgül CHP'den istifa etti
Mustafa Sarıgül CHP'den istifa etti
GAPTAEM’de Buğday Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
GAPTAEM’de Buğday Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı