HDP'nin Seçim Çalışmalarına Halktan Yoğun İlgi

"Yeni Yaşam" umuduyla yola çıkan HDP bölgedeki seçim çalışmalarını hızlandırdı.

HDP'nin Seçim Çalışmalarına Halktan Yoğun İlgi
Bu içerik 700 kez okundu.

Şanlıurfa'da seçim tarihi yaklaştıkça HDP'nin çalışmaları yoğunlaştı. Merkez Eyyübiye ilçesi Toki'deki Semt pazarını ziyaret den milletvekili adaylarından İsmail Telli ve Şerif Bendaş, esnafın yoğun ilgisi ile karşılaştı. İl, ilçe yöneticlerininde eşlik ettiği adaylar, HDP'nin el ilanlarını dağıtıp, projelerini anlatırken, kendileri ve Cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş'a oy istediler.

Adaylardan Yusuf Yetim ise aynı ilçenin Yenice mahallesi semt pazarını ziyaret edip destek istedi. Yetip, dinlediği oazarcıların sorunlarının çözümünün HDP olduğunu ifade etti.

BİRECİK

HDP adayları İsmail Kaplan ve Aliye Kızıldamar, sabahın erken saatlerinde Birecik Hayvan Pazarı'nı ziyaret edip destek istediler. Burada hayvancılık yapan köylüler, hayvancılığın öldürüldüğünü, köylü perişan olduğunu söylerken, HDP'liler atmosferin 24 Haziran'da değişeceğini belirttiler.

HİLVAN - SİVEREK

Sabah Hilvan ilçesi Devlet Hastanesi'ni ziyaret eden Nusrettin Maçin, hastaların sorunlarını dinledi. Maçin, Hilvan'da destek sözü alarak Siverek'in kırsal mahallerine geçti. Siverek'in Kela (Alacık), Xelef, Keçikuyu mahallerini ziyaret eden Maçin, Karacadğ bölgesi  yurttaşlarının ilgisi ile karşılaşıp destek sözü aldı.

BOZOVA

Milletvekili adayları Aliye Kizildamar ve Şerif Bendas Bozova esnafını ziyaret ettikten sonra Gölbaşı mahhallesi'nde bulunan tekstil atölyelerindeki işçiler ile bir araya geldiler. İşçilerin sıcak karşıladığı HDP'liler, "Yeter artık bunları göndermenin zamanı, oylarımız HDP'ye" dedi.

Şanlıurfa-HDP'nin Seçim Çalışmalarına Halktan Yoğun İlgi
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Erdoğan’dan ittifak açıklaması: Herkes kendi yoluna
Erdoğan’dan ittifak açıklaması: Herkes kendi yoluna
Seyyar Satıcıların Tezgâhlarına El Konuldu
Seyyar Satıcıların Tezgâhlarına El Konuldu