Rusya'dan ABD'ye Suriye'de işbirliği teklifi

ANKARA - Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ABD’li mevkidaşı Joseph Dunford'a sığınmacıların durumu ve Suriye'de mayınların temizlenmesi konusunda işbirliği önerdiğini doğruladı.

Rusya'dan ABD'ye Suriye'de işbirliği teklifi
Bu haber 198 kez okundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump'ın Helsinki görüşmesinden sonra Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ABD’li mevkidaşı Joseph Dunford’a iki ülke arasında olası çatışmaları önlemek için kurulan gizli hattı kullanarak bir mektup gönderdi. Rusya Savunma Bakanlığı ise ABD’ye Suriye’de işbirliği önerdiği iddiasını doğrularken, söz konusu mektubun temmuz ayında gönderildiği belirtildi.

İKİ KONUDA İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov'in gizli hat üzerinde gönderdiği mektup iki işbirliği teklifi içeriyor. Buna göre, ilk olarak, Irak-Suriye sınırındaki ABD’nin kontrolünde bulunan el Tanf bölgesindeki Ruhban kampındaki sığınmacıların durumu. Mektupta Rusya'nın, bu kamptaki sığınmacılara Suriye ordusunun kontrolündeki bölgelerde bulunan mültecilerin evlerine dönmeleri için güvenlik garantisi sağlamak üzere Suriyeli yetkililerle çalışmaya hazır olduğunu, ABD’ye iletti. Diğer konu ise Rakka bölgesindekiler dahil olmak üzere, mayınların insani amaçlarla temizlenmesi çalışmalarında işbirliği teklifini içeriyor.

 

 

.mezopotamyaajansi.com

 

Rusya'dan ABD'ye Suriye'de işbirliği teklifi
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti'de yeni vitrin
AK Parti'de yeni vitrin
3 puan 3 golle
3 puan 3 golle