İpekyol gençlik merkezinde Bilinçli aile medeniyetin çekirdeğidir…

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bağlı İpekyol Gençlik Merkezi Müdürlüğü yetkilileri ailelerle toplantı yaptı Toplantıya kursiyer ve öğrencilerin aileleriyle birlikte Ahmet Yesevi, Bağlarbaşı, Devteşti ve Maşuk bölgesinde ikamet eden aileler katıldı.

İpekyol gençlik merkezinde  Bilinçli aile medeniyetin çekirdeğidir…
Bu içerik 319 kez okundu.

Toplantı ile ilgili konuşan İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR; Gençlik Merkezleri Gençlerimizin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle geçirmelerine, gençlerin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmelerine katkıda bulunan, yine gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmalar yapan kuruluşlardır. Bugüne kadar gençleri İpekyol Gençlik Merkezine getirerek devletin imkânlarından istifade etmelerini sağlamak adına çeşitli zamanlarda okul tanıtımları ve aile ziyaretleri yaptık. Amacımız gençleri oluşması muhtemel her türlü kötü ve olumsuz durumlarına engel olarak Gençlik Merkezine çekmektir. Yine gençlerin yanı sıra toplumu meydana getiren ailelerin eğitimi ve bilinçlenmesi de çok önemli. Bu noktada Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Çaya geliyoruz projesi ile aile ziyaretleri yaptık. Bu günde daha önce yapmış olduğumuz ev ziyaretleri ve tanıtımların, meyvesini almaya başladık, Bu noktada aileleri Gençlik Merkezimize davet ettik. Burada aileleri ağırlayarak hem güven içinde çocuklarını göndermelerini, hem de ailelere yönelik çalışmalarda bulunmak istediğimizi belirttik. Güzel bir istişare oldu, bu kapsamda özellikle gençlerin ve çocukların talepleri dışında ev hanımlarının Kuran-ı Kerim, El Sanatları, Okuma Yazma ve Aile Eğitim Seminerleri konusunda talepleri oldu. Bu taleplerin yerine getirilmesi konusunda fikir birliğine vardık.

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR; Biz Gençlere yönelik her alanda hizmet etmeye devam ediyoruz. Ancak bunun yan sıra toplumu oluşturan aileler ne kadar bilinçlenirse o oranda bireylere, topluma ve ülkeye katkı sağlamış olur. Hizmet anlamında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla koordinasyon yapmak çok önemli hizmet noktasında tüm kamu kurum ve kuruluşlardan destek bekliyoruz dedi.

Toplantıya katılan ev hanımları ile yapılan sohbette bu toplantının çok verimli geçtiğini, bizimde boş vakitlerimizde buradan istifade edecek olmamız çok güzel emeği geçen İpekyol Gençlik Merkezi çalışanlarına teşekkür ediyoruz dediler.

 

İpekyol gençlik merkezinde Bilinçli aile medeniyetin çekirdeğidir…
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
HDP'de başvurular ikinci kez uzatıldı
HDP'de başvurular ikinci kez uzatıldı
Tren kazasında HDP adayı hayatını kaybetti
Tren kazasında HDP adayı hayatını kaybetti