Türkiye Barolar Birliği’nden Tahir Elçi’ye Onur Ödülü

Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından İnsan Hakları Onur Ödülü 28 Kasım 2015’te öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’ye verildi.

Türkiye Barolar Birliği’nden Tahir Elçi’ye Onur Ödülü
Bu içerik 337 kez okundu.

 

Şanlıurfa Barosu Eski Başkanı ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) İnsan Hakları Merkezi üyesi Avukat Hikmet Delebe, TBB tarafından verilen onur ödülü ile ilgili Ruha Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Delebe, şunları kaydetti:”Türkiye Barolar Birliği İnsan Hakları Merkezi’nin önerisi üzerine yönetim kurulu her sene Türkiye Barolar Birliği, insan haklarını ödülünü bir hukukçuya vermeyi kabul etti. İnsan hakları merkezimiz, bir yönetmelik hazırladı. İlk defa insan hakları merkezimizin önerisi üzerine 2018 yılı onur ödülü görevi başında katledilen Diyarbakır eski baro başkanı Av. Tahir Elçi’ye layık görüldü. Türkiye Barolar Birliği’nin uluslararası kuruluşlarla gerçekleştirmiş olduğu uluslararası bir sempozyumda açıklandı. 4-5 aday vardı Türkiye Barolar Birliği’ne sunulan. Tahir Elçi’ye layık görülmesi bizde büyük sevinç yarattı. Tahir Elçi, bütün hayatını insan haklarına adadı, nadide bir hukukçu idi. Karanlık güçler tarafından katledildi. bütün kesimler tarafından kabul gören bir hukukçu idi. Barolar birliği, uluslararası bir platform tarafından bu ödülün verilmesi gerçekten çok anlamlı bir durum. Bütün bölge hukukçularının insan hakları noktasında daha aktif rol almalarını bekliyoruz. İnsan hakları, duayen hukukçuların omuzlarında ilerleyecektir.”dedi.

(Ruha Haber Ajansı – RHA) 

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından İnsan Hakları Onur Ödülü 28 Kasım 2015’te öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’ye verildi.
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Adres Bildirimi İçin Son 2 Gün
Adres Bildirimi İçin Son 2 Gün
Yarıyıl tatilinde çocuğunuzu etkinliklere boğmayın!
Yarıyıl tatilinde çocuğunuzu etkinliklere boğmayın!