Hilvan’da Örnek Davranış Sokak Hayvanları Unutulmadı

Haber Merkezi Gaphaberleri.com Haber:Süleyman Turan(Şanlıurfa

Hilvan’da Örnek Davranış Sokak Hayvanları Unutulmadı
Bu içerik 1198 kez okundu.

Dondurucu Soğuk’ta Sokak Hayvanları Unutulmadı

Sosyal sorumluluk hizmetlerine ara vermeden devam eden Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği soğuklardan dolayı aç kalan sokak hayvanlarına tavuk eti dağıttı.

Soğuklardan dolayı aç kalan sokak hayvanlarına 250 kğ tavuk eti verildi.

Tavuk eti kedi, köpek ve diğer hayvanların yiyebileceği şekilde Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği ilçenin genelindeki çeşitli mahalle ve caddelerin bulunduğu noktalara yerleştirildi. Yönetim Kurulu Ekiplerinin yaptığı çalışmaları yakından takip eden vatandaşlar, Dernek Yönetimine teşekkür etti. 
 

Soğuk hava ve yoğun kar yağışının sokak hayvanlarının hayatını olumsuz etkilediğini, bu sebepten dolayı Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği olarak sokak hayvanlarının aç kalmamama ve hayatlarını sürdürebilmeleri için çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Şil, "Yurdumuzda etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve soğuk hava insanlardan çok sokaklarda yaşamını sürdüren hayvanları etkiledi.

 Bu doğrultuda Hayvan severin katkılarıyla sokak hayvanlarına 1 kğ paketler şeklinde ilçemizin çeşitli mahalle ve caddelerine tavuk eti bıraktık. Onların da bu hayatın bir parçası olduğunu unutmamız gerekiyor. Bu sebepten sokak hayvanlarımız için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

Kırsal bölgelerimizde bulunan yaban hayvanlar içinde çalışmalarımız sürmektedir." diye konuştu.

Haber Urfa spor gap şiddet kavga siyaset terör kadın eğitim mhp chp akp hdp ilçe
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Başkan Yıldız,” Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun”
Haliliye Başkan adayı; Canpolat
Haliliye Başkan adayı; Canpolat