Milletvekili Tutdere: "GAP kapsamında Adıyaman’a gerekli kaynakları aktarmıyorsunuz"

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a Adıyaman'da sanayi ve teknoloji alanında yaşanan sorunları anlattı.

2170 kez okundu.
Milletvekili Tutdere: Advert

Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Milletvekili Tutdere, Adıyaman’a yatırım yapmaya gelen iş insanlarının Organize Sanayi Bölgesi'nde yer bulamadıklarının altını çizerek sorunun çözülmesi çağrısında bulundu.

Milletvekili Tutdere, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yer sorununun Adıyaman'ın en temel kronik sorunlarının başında geldiğini öne sürerek, "2757 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle birlikte koordinatları belirtilen bir orman alanı OSB’ye tahsis edilmek üzere ayrıldı. Ne hikmetse bu yerle ilgili bugüne kadar herhangi bir gelişme yaşanmadı. Ortada bir sorun var, bu OSB sorunun çözülmesi gerekiyor." dedi.

"GAP kapsamında Adıyaman’a gerekli kaynakları aktarmıyorsunuz"

GAP'taki projelerin tamamlanmadığını söyleyen Milletvekili Tutdere, "GAP kapsamında Adıyaman’a gerekli kaynakları aktarmıyorsunuz. GAP’a İşsizlik Fonu’ndan ve başka fonlardan milyonlarca lira para aktarıyorsunuz ancak bu paralar nereye harcanıyor? Buna ilişkin de bir açıklama yaparsanız hem kamuoyu hem de bizler de bilgilenmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

"Kovid aşısının Adıyaman’da üretilmemesi için hangi gizli eller devreye girdi?"

Milletvekili Tutdere, Kovid-19 aşısının üretimi için Adıyaman’da bulunan bir firmanın yeterli koşulları sağlamış olmasına rağmen aşı üretimin Adıyaman’dan başka bir ile kaydırıldığını öne sürerek Bakan Varank’a şunları söyledi:

“Siz Adıyaman’a neden bu haksızlığı yaptınız Sayın Bakan? Oysa ki Adıyaman’daki tesis, Adıyaman’daki firma aşı üretmek için bütün koşulları yerine getirmişti ve sizler de bunu yerinde incelemiştiniz. Neden Adıyaman'ın bu hakkını başka bir ile aktardınız? Adıyaman kamuoyu bunu da merak ediyor.” 
 

Hibya Haber Ajansı

Milletvekili Tutdere: " GAP kapsamında Adıyaman’a gerekli kaynakları aktarmıyorsunuz"
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deve Dişi Gibi Bakanlar Vardı Şimdi Bakanların Adını Bilen Yok
Deve Dişi Gibi Bakanlar Vardı Şimdi Bakanların Adını Bilen Yok
Erkekler Hentbol Süper Ligi
Erkekler Hentbol Süper Ligi