Aksa Doğalgaz Şanlıurfa’da büyümeye devam ediyor

Türkiye’nin dört bir yanına doğal gaz dağıtımı gerçekleştiren Aksa Doğalgaz, Şanlıurfa’da 2022 yılında çalışmalarını başarıyla tamamladı. Kentte faaliyetlerini değerlendiren Aksa Şanlıurfa Doğalgaz Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural, “7 ilçemizde mevcut şebeke hattımızı genişletirken, Akçakale, Ceylanpınar, Harran ve Halfeti olmak üzere 4 yeni ilçemize ilk kez gaz arzı sağladık. Abone sayımız 191 bin 675’ten 216 bin 464’e ulaştı. Kaliteli hizmet anlayışımızdan ödün vermeden her geçen yıl daha fazla aileyi doğal gaz konforuyla tanıştırmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

3400 kez okundu.
Aksa Doğalgaz Şanlıurfa’da büyümeye devam ediyor Advert

Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi Aksa Doğalgaz, 40 bin kilometreyi bulan şebeke uzunluğuyla, 5 milyona yakın abonesine ekonomik, konforlu ve çevreci doğal gazı güvenle ulaştırıyor. Dağıtım bölgelerinden Şanlıurfa’da da faaliyetlerini başarıyla sürdüren Aksa Doğalgaz, bölgede 162 milyon TL yatırımla mevcut şebeke hattını genişletme çalışmalarını sürdürürken, yeni ilçelere doğal gaz arzı sağladı, 1300 kilometreyi aşan mevcut hat uzunluğunu 1600 kilometreye ulaştırdı.

Daha rahat nefes alınabilir bir hava sahası

Özellikle kış aylarında yaşanan kömür kullanımına bağlı hava kirliliğinin önüne geçmeyi hedeflediklerini belirten Aksa Şanlıurfa Doğalgaz Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural hem yeni yatırımların hem de vatandaşların doğal gaz kullanmayı tercih etmesiyle birlikte her yeni güne daha da temiz bir havayı soluyarak uyanmaya başladıklarını belirtti. Ural, “Urfalı vatandaşlarımız ısınmada ithal kömüre göre 3,5 kat*, elektriğe göre 4,5 kat* ve mutfakta yemek pişirmede tüpe göre 4,5 kat* daha ekonomik olan doğal gazı kullanarak başta çocuklarımız olmak üzere herkes için daha rahat nefes alınabilen bir hava sahasına katkı sağlıyorlar” dedi.

Toplam abone sayısı yaklaşık 216 bin 500’e ulaştı

2022’de doğal gaz hattı genişleme çalışmalarını başarıyla tamamladıklarının bilgisini veren Ural, “Çalışmalarımız merkez ilçelerimizden Karaköprü, Haliliye, Eyyübiye ile beraber Siverek, Viranşehir, Birecik, Hilvan’da devam etti. 7 ilçemizde mevcut şebeke yapısını genişletirken, Akçakale, Ceylanpınar, Harran ve Halfeti olmak üzere 4 yeni ilçemize ilk kez gaz arzı sağladık. Abone sayımız 191 bin 675’ten 216 bin 464’e ulaştı. Kaliteli hizmet anlayışımızdan ödün vermeden her geçen yıl daha fazla aileyi doğal gaz konforuyla tanıştırmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Dağıtım ağımızı genişletmeyi sürdüreceğiz

Aksa Şanlıurfa Doğalgaz’ın 2023 hedefleriyle ilgili de bilgi veren Ural, sözlerine şöyle devam etti: “2023 yılındaki yatırım çalışmalarımız kapsamında yıl sonuna kadar 23 bin 500 vatandaşımızı daha doğal gazla buluşturmayı planlıyoruz. Mevcut yatırımlarımızda ve genişleme bölgelerimizde şebeke imalatı devam ederken, Bozova ilçemizdeki vatandaşlarımızı da bu yıl doğal gaz konforuyla tanıştıracağız. Şanlıurfalı vatandaşlarımızın ısınma, yemek pişirme ve sıcak su ihtiyacına çözüm sunarken, doğrudan ve dolaylı istihdamın artmasına katkı sağlıyoruz.  2023 yılında da kentimizin gelişmesi ve kalkınması için yine sahada olacağız.”

* Karşılaştırmalar, Kasım 2022 piyasa verilerine göre yaklaşık olarak hesaplanmıştır.

** Bağlantı bedeline taksit kampanyasından anlaşmalı banka kredi kartı ile 01.01.2023 – 28.02.2023 arasında yararlanılabiliyor.

Aksa Doğalgaz Şanlıurfa’da büyümeye devam ediyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temurci:
Temurci: "“Önümüzdeki dönemde şirketlerin bazıları zombi şirket yapısına dönüşebilir"
Gelecek Partili Özdağ: “Venezuela’da üretim için tek bir çalışma bile yapılmadı”
Gelecek Partili Özdağ: “Venezuela’da üretim için tek bir çalışma bile yapılmadı”