Başkan Yalçınkaya: İstiklal Marşımız, İlelebet Vatan Semalarında Yankılanacaktır

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya'nın 12 Mart İstiklal Marşının kabulü mesajı:

2267 kez okundu.
Başkan Yalçınkaya: İstiklal Marşımız, İlelebet Vatan Semalarında Yankılanacaktır Advert

Başkan Yalçınkaya: "İstiklal Marşı milletimizin vatan ve istiklal aşkıyla her türlü imkansızlığa rağmen büyük inançla yürütülen kurtuluş mücadelesinin vatan şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından mısralara dökülmüş ifadesidir.

İstiklal Marşı, Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi, manevi her bakımdan sıkıntı içerisine düşmüş olan milletimizin ortak duygusu, ortak inancı ve imkansızlıklara karşı dayanma gücünün sembolü olmuştur. Ömrünü vatana, millete hizmete adamış üstad Mehmet Akif Ersoy’un on kıtaya sığdırdığı bu uyanış destanında, bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri alması ve şahlanması vardır. Bizi biz yapan, bizi bir millet kılan, vazgeçilmez değerlerimizin en veciz ifadesi olan İstiklâl Marşımız, ilelebet vatan semalarında yankılanacaktır.

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 102. yıl dönümünde vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." İfadelerini kullandı.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Beko:
CHP'li Beko: "Satera işçisi yalnız değildir"
Şanlıurfa Valiliğinden,
Şanlıurfa Valiliğinden, "oruç tutmayan çocuğun darp edildiği" iddiasına açıklama