Birecik Vergi Dairesi Suruç’tan Geri Gelsin!

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, yaşanan depremler sonrası hasar alan ve Suruç’a taşınan Birecik Vergi Dairesi hakkında yazılı soru önergesini hazırlayarak Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sundu.

2557 kez okundu.
Birecik Vergi Dairesi Suruç’tan Geri Gelsin! Advert

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Aziz Aydınlık, “Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda Birecik İlçemizin Vergi Daireside hasar almış ve Daire’nin Suruç’a taşınması söz konusu olmuş. Vatandaşlarımızdan gelen telefonlar üzerine Birecikli hemşerilerimizin mağdur olduğunu öğrendik; sonuç olarak 40-45 kilometrelik bir mesafe. Özel aracı olan var, olmayan var. Vatandaşımız vergi dairesinde bir işini halletmek için günün yarısını tüketiyor. Bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerekiyor” dedi.

MEZRA MAHALLESİNDEKİ ESKİ BELDE BİNASI UYGUN

Vatandaşların şikâyet ve önerilerini dikkate aldığını belirten Vekil Aydınlık, “bu konuda mağduriyetin giderilmesi için aslında uygun şartlar da var; mesela Büyükşehir yasasından önce belde olan Mezra Mahallesi’nde bulunan eski belediye binası kullanılabilir. Bahsettiğim binanın hasar tespit çalışması da yapılmış ve hasarsız olarak tescillenmiş, yani kullanıma uygun. Bu soru önergesiyle umarım bu konuya yetkililerin dikkatini çekeriz ve Birecik Vergi Dairesi’nin eski belde binasına taşınmasını sağlayabiliriz” diyerek sözlerini noktaladı.

BAKAN NEBATİ’YE SOULAN SORULAR

  1. Birecik Vergi Dairesi’nin Suruç’a taşınma gerekçesi nedir?
  2. Birecik’te uygun bir bina bulunamamış mıdır?
  3. Birecik Vergi Dairesi’ni Mezra Mahallesi’nde bulunan eski belediye binasına taşımayı düşünüyor musunuz?
  4. Mağduriyeti nasıl gidereceksiniz?

 

Birecik Vergi Dairesi Suruç’tan Geri Gelsin!
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fenerbahçe Eda Erdem'le sözleşme uzattı
Fenerbahçe Eda Erdem'le sözleşme uzattı
Davutoğlu, Kırım Tatar ve  Çerkes Sürgünü'nü andı
Davutoğlu, Kırım Tatar ve Çerkes Sürgünü'nü andı