Siyasilerden 'Çanakkale Zaferi' mesajı

Siyasiler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

2398 kez okundu.
Siyasilerden 'Çanakkale Zaferi' mesajı Advert

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, mesajında, “Çanakkale Zaferimizin 108'inci yıl dönümünde; Çanakkale’yi geçilmez kılmış ve bu suretle milletimizin ve Devletimizin istiklal ve istikbalini korumuş Çanakkale şehitlerimiz ve gazilerimiz ile tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve dua ile anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın mesajı şöyle:

“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 108. Yıl Dönümü kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’yi geçilmez kılan tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyorum. Aynı birlik ruhuyla, bugünkü mücadelemiz, yaşadığımız afetin sonuçlarına karşı.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “'Çanakkale geçilmez.' dedirten atalarımızdan bizlere miras kalan vatanımıza ilelebet sahip çıkacak, yeni nesillere emanet edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un mesajı şu şekilde:

“Milletimizin tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümünde vatanımız ve bayrağımız için canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmetle anıyorum.”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Twitter'dan yayımladığı mesaj şöyle:

"18 Mart Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin istiklal ve istikbal uğrundaki yüksek inanç ve kararlılığının destanıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere yeryüzünde bir eşi bulunmayan bu destana adını yazdıran tüm kahramanları rahmet ve minnetle anıyorum."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, mesajında, "Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’de canı pahasına düşmana geçit vermeyen kahraman ecdadımızı ve istikbalimiz uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

"Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı için canını siper eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum."

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun mesajı şöyle:

"18 Mart Şehitler Günü'nde; bu mübarek toprakları vatan kılan ve bizlere emanet eden şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Zaferimizin 108. yıl dönümü kutlu olsun."

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, mesajında “Çanakkale'de, Conkbayırı’nda, Arıburnu'nda bağımsızlık mücadelesi verenlere, Mustafa Kemal Atatürk'e, tüm kahramanlarımıza selam olsun. Memleket için 57. Alay gibi direnenlere selam olsun. 18 Mart Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. Tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in mesajı şu şekilde:

"Aynı azim ve inançla yürüyoruz geleceğe. Tıpkı dün olduğu gibi bugün de ‘Çanakkale geçilmez, milletimiz yenilmez’ demeye devam ediyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahramanlarımızı rahmetle anıyoruz."

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nun sosyal medya hesabından yayımladığı mesaj şöyle:

"Çanakkale Zaferi çoğun aza, imkanların iman gücüne, demir yığını gemilerin Seyit Onbaşı'nın omuzladığı bir top mermisine yenildiği gündür Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Çanakkale'yi geçilmez kılan kahramanlarımızı rahmetle ve saygıyla anıyorum."

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, mesajında, "Bundan 108 yıl önce milletimiz omuz omuza verdi, Çanakkale’de tarihin akışını değiştirdi. Başta Büyük Önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu topraklar için canlarını ortaya koyan tüm kahramanları ve aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum." ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'nun Twitter'dan yayımladığı mesaj şu şekilde:

"Her türlü imkansızlığa rağmen bağımsızlık ve egemenlik için yükselen bir uyanış, 'Korkma' diyenlerin karşı duruşudur 18 Mart Çanakkale Zaferi. Kutlu olsun. Şanlı destanımızı yazan Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

“18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''