Emeklilerin bayram ikramiyesi 2 bin TL oldu

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) emeklilerin bayram ikramiyesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Elitaş, emeklilerin Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 2 bin TL olduğunu açıkladı.

2409 kez okundu.
Emeklilerin bayram ikramiyesi 2 bin TL oldu Advert

Elitaş’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“2012 yılından itibaren olan düzenlemelerde herhangi bir kurum hatasından veya kişinin bildirimi zamanında yapamamasından dolayı ortaya çıkan bir durum vardı, onu düzelten bir şey yapıyoruz. Basın toplantısından sonra Sayın Cumhurbaşkanımızla bir görüşme yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımıza bayram ikramiyeleri ile ilgili bir tasarrufumuzun olup olmayacağını ifade ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız kanun teklifini yani biraz sonra vereceğimiz kanun teklifine ‘Bayram ikramiyelerinin 2’şer bin lira olması müjdesini kamuoyumuzla paylaşın’ diye ifade ettiler. Verdiğimiz kanun teklifinde bayram ikramiyeleri Ramazan Bayramı için 2 bin lira, Kurban Bayramı için 2 bin lira olmak üzere bin 100 liralık ikramiyemizin her birini 900 liralık bir artık gerçekleşmiş oluyor. Toplam EYT’liler ile birlikte muhtemelen 15 milyon kişiye yakın olacak.

Kanun teklifi TBMM’de yasalaşıp Sayın Cumhurbaşkanımızın onaylayıp, Resmi Gazete’de yayınladığı andan itibaren Türkiye’de 7 bin 500 liranın altında emekli maaşı olmayacak.”

Hibya Haber Ajansı

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katz: İsrail'in İrlanda ve Norveç büyükelçilerinin geri çağrılması için talimat verdim
Katz: İsrail'in İrlanda ve Norveç büyükelçilerinin geri çağrılması için talimat verdim
BM: Kharkiv bölgesinde şiddetli saldırılar devam ediyor
BM: Kharkiv bölgesinde şiddetli saldırılar devam ediyor