DBP Hilvan İlçe Teşkilatı Kobanililer İçin Seferber o Çağrısı

Terör Örgütü IŞİD( DAIŞ)Çetelerinde Kaçan Kobanililer İçin DBP ilçe yönetimi olarak elimizden gelen desteği yapmaya çalışıyoruz ve Hilvan İlçemizin İnsanlarına Duyarlı Olmasın Bekliyoruz

DBP Hilvan İlçe Teşkilatı Kobanililer İçin Seferber o Çağrısı
Bu içerik 1643 kez okundu.

29 günden bu yana Hilvan ilçemizde, işid terör örgütünden kaçıp hilvana sığınan üç bine yakın Kobanêli vatandaş bulunmaktadır.  Biz DBP ilçe yönetimi olarak elimizden gelen desteği yapmaya çalışıyoruz. Yardımları daha çok mahalle ve çevre köylerden bire bir kapıları çalıp halkımızdan topluyoruz. Temel ihtiyaçları elimizden geldiğince toplamaya çalışıyoruz ancak barınma sorununa kalıcı bir çözüm bulmuş değiliz. Bu konuda Hilvan belediyesi ve Hilvan kaymakamlığıyla görüşmeler yapıp istişarede bulunmamıza rağmen herhangi bir adım atmış değiller. Söylemlerimizi kulak arkası yapıp havada bıraktılar. Birkaç yardım paketiyle kameraların karşısına çıkıp göstermelik pozlar verdiler.  Gün poz verme günü değildir. Sizlerin de bildiği gibi önümüz kış mevsimidir. Kobanêli halkın dafa fazla perişan olmaması için bu konuda herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.

Biz  Hilvan DBP olarak başta Hilvan belediyesi,  Hilvan kaymakamlığı ve Şanlıurfa valiliğini kobanê halkına yardım elini biran önce uzatmaları için duyarlı olmaya çağırıyoruz.

                                                                             HİLVAN DBP İLÇE EŞBAŞKANI MEHMET ALİ SÜTPAK

Bu konuda ilk günden bu yana yardım komisyonu çalışmalarında yer alan Emel Tüysüz ise şunları belirtti:

Bizler komisyon olarak 29 günden bu yana yoğun çalışmalar içerisindeyiz. Aileler perişan vaziyette bize geldiler. Elimizden geldikçe hatta elimizden gelenin fazlasıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 Her ne kadar koştursak ta yetersiz kalıyoruz. Ailelerin barınma sorunu en büyük sorunumuzdur. Bir o kadar hastalık konusu yine önemli sorunlar arasındadır. Hastalarımız hastaneye muayeneye gittiklerinde kendilerinden kaymakamlık tarafından verilen bir kart isteniyor.

 Kobanêli hastalar kaymakamlığa gittiklerinde de kaymakamlık personelleri tarafında yeterince alaka gösterilmiyor. Hatta bazılarına bu gün git yarın gel deniliyor. Talebimiz bu vatandaşlar için mobil sağlık hizmetinin verilmesidir.

 

 Ben bir kadın olarak savaşta en çok kadının etkilendiğini söylemek istiyorum. Çünkü hergün kadınların gözyaşlarına tanıklık ediyorum. Çocukların psikolojisi ha keza… yani demek istediğim önce barınma sorunlarının halledilmesi ardından da psikolojik hizmet desteğinin verilmesidir. Son olarak şunları belirtiyorum: gelin hep birlikte Kobanê halkının yaralarını sarmaya çalışalım.  Gaphaberleri:Süleyman Turan

DBP Hilvan İlçe Teşkilatı Kobanililer İçin Seferber o Çağrısı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Raydan çıkan yük treni devrildi
Raydan çıkan yük treni devrildi
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal etti
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal etti