KIZKALESİ TURİZM FESTİVALİ’NE YILDIZ YAĞACAK

Haber: Abdullah Yiğit

KIZKALESİ TURİZM FESTİVALİ’NE YILDIZ YAĞACAK
Bu içerik 2027 kez okundu.


15-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde; Kıraç, Mabel Matiz ve Mustafa Ceceli sahne alacak
Mersin’in turizm beldesi Kızkalesi’nde bu yıl 5.'si düzenlenecek Uluslararası Kız Kalesi Turizm Festivali’ne sayılı günler kaldı. 15-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival, sahne dünyasının ünlü isimleri Kıraç, Mabel Matiz ve Mustafa Ceceli’nin konserleri ile şenlenecek.
Bölgenin en önemli tarihi ve turistik merkezlerinden olan Kızkalesi’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen Kızkalesi Turizm Festivali, bu yıl uluslararası boyuta taşındı. Kentte bulunan yabancı turistler ile vatandaşların kaynaşmasını sağlamayı da hedefleyen festival, bu yıl Mersin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilecek.
 


YILDIZLAR GEÇİDİ
Her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne olması beklenen festival kapsamında; plaj voleybolu, muay thai, karate, jimnastik ve yüzme gibi birçok spor dalında yarışmalar ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Festivale katılanlar, ünlü isimlerin vereceği konserlerle coşacak. 3 gün sürecek Kızkalesi Turizm Festivali’nin ilk günü Kıraç sahne alırken, ikinci gün Mabel Matiz şarkılarıyla festivale renk katacak. Festivalin son günü ise sahnede, birbirinden güzel şarkıları ile gönülleri fetheden Mustafa Ceceli olacak.
 


TANITIMA KATKI SAĞLAYACAK
Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, 5. kez gerçekleştirilecek Kızkalesi Turizm Festivali'ni bu yıl uluslararası boyuta taşıdıklarını belirterek, “Turizm cenneti beldemizin hem ulusal hem de uluslararası alanda tanıtımını gerçekleştirmek için çalışmalarımız sürüyor. Festival de bu çalışmalarımızın önemli bir parçası. Bu yıl uluslararası boyuta taşınan festivalin, Kızkalesi’nin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.
 


VALİ ÇAKACAK VE BAŞKAN KOCAMAZ’A TEŞEKKÜR
Çalışkan, eşsiz kumsalı ve deniziyle turistlerin ve tatilcilerin ilgisini çekmeye devam eden Kızkalesi’nin hak ettiği noktaya ulaşması için bundan sonraki süreçte de ellerinden gelen gayreti göstereceklerini kaydetti. Festivale katkılarından dolayı Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür eden Hüseyin Çalışkan, herkesi Kızkalesi’ne davet etti. 

 

Kızkalesi Turizm Festivali’ne yıldız yağacak Siyaset Urfa haber Akparti Chp Mhp Hdp Politika Ortadoğu savaş ölü yaralı mülteci kayıp infaz çocuk siyaset urfa haberler Urfagündemi Gaphaberleri Ruhanews Urfadabugun mersin
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfalı Vekil, Destekleme Sorununu TBMM’ye Taşıdı
Şanlıurfalı Vekil, Destekleme Sorununu TBMM’ye Taşıdı
İran'dan ‘güvenli bölge’ açıklaması
İran'dan ‘güvenli bölge’ açıklaması