Hilvan'da, binlerce kişi Yatsı namazını meydanda kıldı

Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde, Milli İrade ve Demokrasi Nöbeti'nin son gecesinde, binlerce kişi cadde üzerinde seccadesini sererek namaz kıldı.

Hilvan'da, binlerce kişi Yatsı namazını meydanda kıldı
Bu içerik 850 kez okundu.

15 Temmuz askeri darbe girişimin protesto etmek amacıyla; Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlar, nöbetin son gecesinde yatsı namazlarını toplu halde İzollu Bozan Bey Caddesi üzerinde kıldı. İlçe Müftüsü Tahsin Ekim'in imamlığında kılınan yatsı namazının ardından binlerce kişilik kalabalık, ellerinde Türk bayrağı ile tekbir getirerek yürüyüş gerçekleştirdi.

 

Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay, Hilvan Beleidye Başkanı Aslan Ali Bayık, belediye meclis üyeleri, STK başkanları, İlçe Emniyet Müdürü Mümin Özmen, din görevlileri ile mahalle muhtarlarının öncülük ettiği yürüyüşünün ardından 100'üncü Yıl Meydanı'nda toplanana kalabalığa mevlit okutuldu.

 

Meydandvatandaşlara konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, "Türkiye İslam coğrafyasının lider ülkesidir. İslam karşıtı olan hiç bir ülke ve hiç bir düşünce bu topraklar üzerinde hakimiyet kurma düşüncesine kapılmasın. Bu toprakları üzerinde yaşayan imanlı ve inançlı vatanseverler olduğu sürece, topraklarımıza göz dikenler, bölünmemizi isteyenler mutlaka hezimete uğrayacaklardır ve sonları mutlak hüsran olacaktır. 15 Temmuz'da yapılan darbe girişiminden beri bu meydanları boş bırakmayan tüm halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" dedi

(Kaynak:dha)

 

 

 

Hilvan'da binlerce kişi Yatsı namazını meydanda kıldı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Raydan çıkan yük treni devrildi
Raydan çıkan yük treni devrildi
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal etti
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal etti