Senfoni Orkestrasından açılış konseri

Senfoni Orkestrası 21. sezonuna dünyaca ünlü Macar keman virtüözü Antal Zalai eşliğinde muhteşem bir konserle başladı.

219 kez okundu.
Senfoni Orkestrasından açılış konseri Advert

2002’de ilk konserini veren ve o günden bu günekonserlerini aralıksız sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, bu yıl da sanatseverle buluşmaya devam ediyor. 15 Eylül akşamı sezonun açılış konserini veren orkestra, sanatseverlerin ilgi odağıydı.

Orkestra şefliğini duayen şef Ender Sakpınar’ın yaptığı konserde solist ise dünyaca ünlü Macar keman virtüözü Antal Zalai oldu. P.I. Tchaikovsky’nin Keman Konçertosu’nu büyük bir başarıyla icra eden Zalai, bis parçası olarak J. Massenet’in Meditadion eserini seslendirdi; dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Konserde ayrıca E. Grieg’in Peer Gynt Süiti adlı eserini icra eden Senfoni Orkestrası dinleyicilerin büyük beğenisini topladı. Konserin sonunda Orkestra şefine ve soliste plaket takdim edildi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen adına konuşarak, Atatürk’ün ışığında ve bağımsızlığımızın sembolü Türk bayrağının gölgesinde yeni sezonun açıldığını ileterek Eskişehir halkını konserlere davet etti.

Gelecek programda, Senfoni Orkestrası’nın konukları orkestra şefi Pia Düzgitve klarinet sanatçısı And Karabacak olacak. M. Mussorsky’nin Çıplak Dağda Bir Gece, C.M. Weber’in Klarine Konçertosu No.1 ve L.V. Beethoven’ın Senfoni No.3 adlı eserlerinin icra edileceği konser 22 Eylül akşamı Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Hibya Haber Ajansı

Senfoni Orkestrasından açılış konseri
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayısı Tatlıları Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
Kayısı Tatlıları Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
Bakan Kurum: Diyarbakır’da 4 bin 415 yeni yuvamız ve iş yerimizde hayat başladı
Bakan Kurum: Diyarbakır’da 4 bin 415 yeni yuvamız ve iş yerimizde hayat başladı