Laos Başbakanı: "Kuşak ve Yol, bize somut faydalar getirdi"

Laos Başbakanı Sonexay Siphandone, Kuşak ve Yol inisiyatifinin ülkesine somut faydalar getirdiğini söyledi. Siphandone, Çin Medya Grubu’na verdiği röportajda, Laos hükümetinin Çin lideri tarafından ileri sürülen tüm inisiyatifleri daima desteklediğini, özellikle Kuşak ve Yol inisiyatifinin Laos’a somut faydalar getirdiğini belirtti.

138 kez okundu.
Laos Başbakanı: Advert

Laos Başbakanı Sonexay Siphandone, Kuşak ve Yol inisiyatifinin ülkesine somut faydalar getirdiğini söyledi.

Siphandone, Çin Medya Grubu’na verdiği röportajda, Laos hükümetinin Çin lideri tarafından ileri sürülen tüm inisiyatifleri daima desteklediğini, özellikle Kuşak ve Yol inisiyatifinin Laos’a somut faydalar getirdiğini belirtti.

Siphandone, “Örneğin, Çin-Laos demiryolu projesi, iki ülke ve ASEAN ülkeleri arasındaki bağlanırlığı güçlendirdi. Son yıllarda, Laos ile Çin ve ASEAN ülkeleri arasında yatırım, ticaret, kültür ve turizm gibi alanlardaki işbirliğinde önemli ilerlemeler kaydedildi. Laos’a yatırım yapan 53 ülke arasında, Çin’in yatırımı en yüksek seviyededir.” diye konuştu.

Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık (RCEP) anlaşmasına değinen Siphandone, anlaşmanın Çin ile ASEAN ülkeleri arasındaki ticaret ve diğer alanlardaki işbirliğine yardımcı olduğuna dikkat çekti.

Siphandone, örneğin dijital ekonomi, yeşil ekonomi ve endüstriyel zincir alanlarındaki işbirliğinde karşılıklı yarara dayalı kazan-kazan ilkesinin gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Laos Başbakanı: "Kuşak ve Yol bize somut faydalar getirdi"
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katz: İsrail'in İrlanda ve Norveç büyükelçilerinin geri çağrılması için talimat verdim
Katz: İsrail'in İrlanda ve Norveç büyükelçilerinin geri çağrılması için talimat verdim
BM: Kharkiv bölgesinde şiddetli saldırılar devam ediyor
BM: Kharkiv bölgesinde şiddetli saldırılar devam ediyor