Feray Şahin, 6. vefat yıl dönümünde anıldı

MERSİN-19.09.2023-HİBYA- Mersin'in Mezitli ilçesindeki evinde öldürülen üniversite öğrencisi Feray Şahin, 6. vefat yıl dönümünde anıldı.

187 kez okundu.
Feray Şahin, 6. vefat yıl dönümünde anıldı Advert

Mezitli Belediyesi tarafından Yeni Mahallede bulunan Feray Şahin Parkı’nda toplanan grup, giderek artan kadın cinayetlerine karşı tek yürek oldu. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra, STK temsilcileri, çok sayıda aktivistin katıldığı anma töreninde; Feray Şahin’in ailesi duygusal anlar yaşadı.

Feray Şahin'in annesi Aysel Şahin, anma töreninde yaptığı konuşmada “Bana bir söz vermiştin kızım; !Anne bir şeye ihtiyacın olursa beni ara ve söyle her zaman senin yanındayım’ demiştin, işte şimdi söylüyorum kızım benim sana çok ihtiyacım var, senin kokuna, anne deyişine, sarılışına ve gülüşünü, seni çok özledim. Ben sensiz yapamıyorum, annem ne olur çık gel neredesin. Canım kızım yüzünü öyle özledim ki, seninleyken gözlerimi kırptığım için bile senden özür diliyorum. Senden çok özür diliyorum yavrum hani bende sana bir söz vermiştim ya şartlar ve koşullar ne olursa olsun, senin elini hiçbir zaman bırakmayacağım diye, ama maalesef son nefesinde yanında olamadım, elini tutamadım, son sözünü duyamadım yavrum. Ne olur beni afet annem, bu acı öyle bir acı ki et kemikten ciğer yerinden sökülür gibi. Ben şimdi burada o katilin annesine soruyorum, biz bu acıları yaşarken, o bir katil annesi olarak kafasını yastığa rahat koyabiliyor mu? Çok merak ediyorum, bizim yerimizde kendisi olsaydı ne yapardı?  Şimdi benim kızım, o kara toprağın altında ve buna sebep olan katil ve ailesi, hiçbir şey olmamış gibi, hayatına devam ediyor. Katile o özgürlüğü veren hakim ve savcılara da soruyorum, içiniz rahat mı sizin adaletiniz bu? Vicdanları sızlatan, acıları çoğaltan, hukuksuz kararlar sonucu Feray ve Feray gibi birçok kadınımız ve kızlarımız öldürülüyor, öldürülmeye devam ediliyor. Ben burada o hakim ve savcılara diyorum ki, ayarıyla oynadığınız kantar gün gelir sizi de tartar. Mekanın cennet, melekler duacın olsun kızım, seni hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız Sevgi ve özlemle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Feray Şahin’in ailesine her daim destek olacaklarını söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Tüm toplumsal olaylara karşı STK’ların daha duyarlı olmaları gerekiyor. Kadın cinayetleri son bulmayacaktır. Giderek artıyor maalesef. Daha çok duyarlı olup sesimizi çıkarmamız gerekiyor. Feray kızımıza adalet için bugün buradayız. Feray’ın vefatı üzerinden 6 yıl geçti. Ama davası dört yıldır Yargıtay’da devam ediyor. Dosya arşivde ve incelenmiyor. Faili dışarda rahatça geziyor. Böyle bir adaletsizlik kabul edilemez. Böyle kararlar elbette Feray’ın annesini ve babasını incitecektir. Ama biz onlara her zaman destek olacağız. Feray’ın adını bu parkta yaşatacağız. Bizim belediyemizde stajyer olarak son günlerini geçiren, mimarlık fakültesi öğrencisi Feray’ı rahmetle anıyoruz. Annesine ve babasına tekrardan başsağlığı diliyorum.” dedi.

Babası Bekir Şahin ise “Feray ne yazık ki kadın cinayetlerin ne ilki ne de sonuncusu oldu. Feray hayalleri olan bir evin tek kızıydı. 23 yaşına kadar büyüttüğümüz üniversite son sınıf öğrencisi, pırıl pırıl gencecik bir kızdı. Onu bu genç yaşında toprağa verdik. Deliller yok edildi. Katil korundu. Delillerin birçoğu eksik toplanmıştı. Adli tıp, Feray’ın uzaktan ateş edilerek öldürüldüğünü belirlemesine rağmen, kızımın tırnaklarının arasında katilin DNA’sı olduğunun tespitine rağmen, maalesef bu çok önemli iki delil yok sayıldı. Yaşanan cinayetlere sessiz kalmayın. Yeter, Feray’lar ölmesin.” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Feray Şahin 6. vefat yıl dönümünde anıldı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Yerlikaya: AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başladı
Bakan Yerlikaya: AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başladı
Yılmaz’dan Çanakkale’deki depremden etkilenenlere geçmiş olsun mesajı
Yılmaz’dan Çanakkale’deki depremden etkilenenlere geçmiş olsun mesajı