Davutoğlu: "Biz Gelecek Partisi olarak kindar bir nesil için gelmedik"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ankara'da Etimesgut 2'nci Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.

134 kez okundu.
Davutoğlu: Advert

Davutoğlu açıklamasında, "Biz iktidarı cezalandırmak, insanları cezalandırmak için siyaset yapmıyoruz. İnsanları, iktidarı ve iktidar sahiplerini iyiye, hayra davet etmek için siyaset yapıyoruz. Eğer onlarda olumlu bir adım görürsek, gerçek bir çete mücadelesi yürütürlerse, eğer özgürlükleri arttıran, yasakları azaltan bir adım görürsek, evet onlarla da görüşür, onlarla da siyasetimizin gereği olarak olumlu olan her şeye destek veririz. Ama asla iktidarın payandası konumunda kalmayız." dedi.

Seçim süreci içerisinde istikrar vurgusu yapan iktidara, hangi alanda istikrar var? Sorusunu soran Dvutoğlu, “Mehmet Şimşek’in eski bakan Nebati’ye söylediği ‘artık rasyonel politikalara geçmekten başka bir yol kalmamıştır’ söylemi aynı iktidarın bakanı Nebati’ye, akıl dışı politikalarla sen bu ekonomiyi batırdın, hazine kaynaklarını tükettin, merkez bankası rezervlerini tükettiniz ve artık ben geliyorum akılcı politikalarla yöneteceğim demektir” ifadesini kullandı.

Liseli bir öğrencinin elindeki Atatürk fotoğrafıyla uygunsuz hareketlerine ilişkin ise Davutoğlu şunalrı kaydetti:

"“Türkiye'nin en seçkin kurumlarından birinde bir gencimiz bunu yapıyor. İktidarın iki şeyi sorması gerekir. Bu kurumlar bu hale nasıl düştü? Nasıl en seçkin öğrenci diye getirdiğimiz ve yeni bir nesil yetiştireceğiz dediğimiz yere bu geldi. Çünkü Sayın Erdoğan bir toplantıda 'Biz kindar nesil, kinine sahip çıkan nesil yetiştireceğiz' demişti. Problem bu.  Biz Gelecek Partisi olarak kindar bir nesil için gelmedik, biz anadolu topraklarına muhabbet tohumları ekmeye geldik, düşmanları barıştırmaya, nesilleri kaynaştırmaya ahlak ve siyaseti buluşturmaya geldik."

 

 

Hibya Haber Ajansı

Davutoğlu: "Biz Gelecek Partisi olarak kindar bir nesil için gelmedik"
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce:
İnce: "Seçmenlerin incelenmesi ve sandık güvenliği için iş birliğine varız"
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi