Ruhsuzlar aldığınız paranın hakkını verin: Gidişat iyi değil demiştik

Son haftalarda Şanlıurfaspor'un performansı taraftarları tatmin etmekten uzak. Maalesef, takım sahasında pozisyon bulmakta zorlanıyor ve isteksiz bir görüntü sergiliyor. Peki, bu durumun nedenleri neler olabilir?

934 kez okundu.
Ruhsuzlar aldığınız paranın hakkını verin: Gidişat iyi değil demiştik Advert

Takımın önemli futbolcuları da hocadan memnun değil gibi görünüyor. İsteksizlikleri ve oyuna olan motivasyon eksiklikleri, sahada da kendini gösteriyor. Bir takımın başarısı, takım ruhuyla doğru orantılıdır. Eğer futbolcular hocalarıyla uyum içinde değilse, bu durum saha içinde başarısızlık olarak yansır.

Bugün oynanan Kocaelispor karşılaşmasında Şanlıurfaspor, sahasında gol atma becerisi gösteremedi. Futbolcuların enerjisi düşüktü ve hücum hattında bir bağlantı kurulamadı. Hoca, oyuncularını motive edemiyor ve takım üzerinde pozitif bir etkisi olmadığını gösteriyor. İsteksiz futbolcuların performansı, Zafer Turan'ın bu ligi ve takım oyununu iyi okuyamadığına işaret ediyor.

Aslında daha önceki yazılarımda da Zafer Turan hocanın bu ligi iyi okuyamadığını belirtmiştim. Takımın oyun planı ve taktiksel disiplin zaman zaman sorgulanır hale geldi. Oynanan oyun, saha içerisinde hocanın istikrarlı bir planı ve sisteminin olmadığını tekrar bize gösterdi.

Şanlıurfaspor'un başarısız sonuçlardan sonra taraftarlar, Zafer Turan'ın istifasını istiyor. Taraftarlar, zaman harcamadan yeni bir teknik direktörle yola devam etmenin takımı kurtarabileceğine inanıyor. Takımın başında olan hocanın, futbolcularla olan ilişkisinde de sorunlar olduğu ileri sürülüyor. Futbolcuların isteksizliği, hocadan memnun olmadıklarını gösteriyor.

Takım sahada ruhsuz bir şekilde oynuyor, pozisyon üretemiyor ve isteksiz bir görüntü sergiliyor. Bu durumun sorumlusu olarak teknik direktör Zafer Turan gösteriliyor. Artık yeni denemelerle zaman harcamaktan vazgeçmeli ve istifa etmelidir.Taraftarlar, güçlü bir teknik direktörle yeniden ayağa kalkacaklarına inanıyor.

Takım artık istikrarsızlıktan kurtulmalı ve sağlam bir teknik direktörle yola devam etmelidir.Unutmayalım ki, futbolun güzelliği her zaman umut ve sürprizlerle doludur. Şanlıurfaspor'un da tekrar eski günlere dönmesi için bütün camianın birlik ve beraberlik içinde olması gerekiyor.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce:
İnce: "Seçmenlerin incelenmesi ve sandık güvenliği için iş birliğine varız"
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi