Belediye meclis üyeleri hizmet ve yatırımları gezdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’ya kazandırılan hizmet ve yatırımları gezdi.

75 kez okundu.
Belediye meclis üyeleri hizmet ve yatırımları gezdi Advert

Gerçekleştirilen gezi sırasında yapılan hizmet ve yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Meclis Üyeleri yapılan hizmet ve yatırımların Malatya’yı modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturduğunu ifade ettiler. 

Hizmetlerin gezilmesi sırasında Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri değerlendirmelerde bulundu.

100.yıl Kent Parkı ziyaretinde konuşan Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Yılmaz, “100.yıl parkı Malatya’nın geleceğe dönük muazzam eserlerinden biri. Gerçekten Malatya için büyük bir eser. Bu eserde emeği geçen başta Selahattin Gürkan Başkanımıza ve tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. 300 dönümlük bir alan üzerinde kurulmuş ekolojik parklarıyla ve çeşitli mesire alanları ile yaşamsal anlamda çok mükemmel bir park. Malatya’mızın markalaşması anlamında çok güzel bir park olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

100.yıl Kent Parkı’nın Malatya için devasa bir hizmet olduğunu ifade eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nedim Çeker, “Malatya merkezi alanda böyle bir hizmet görmemişti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu hizmetlerin ilçelerde ve köylerde de aynı şekilde devam ettiğine biz şahidiz. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kadir Yoldaş da yaptığı konuşmada, “Malatya’da kayısı ticareti yapıyorum. Biz zaman zaman kayısılarımızı Malatya Büyükşehir Belediyesi Kuru Kayısı Lisanslı Deposu’na getiriyoruz. Burada kayısılarımızı 300-500 kilogram kapasiteli sandıklara koyup muhafaza ediyoruz. Kayısılarımız kesinlikle bir zarara uğramıyor. Selahattin Gürkan Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmet ve yatırımların gezilmesi sonrasında Beydağı Tabiat Parkında kısa bir açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Bu şehirde şimdiye kadar söylenen bütün sorunların hepsi çözüldü. Kuzey Kuşak Yolu binlerce kamulaştırmayla yapıldı. Güney Kuşak Yolu keza aynı şekilde. Anayurt Bulvarı, Alp Er Tunga, Danişmend Gazi, Çiftlik Caddeleri de aynı şekilde. Yani her yerde yolar, alt yapılar, üst yapılar, kütüphaneler, spor salonları, cimnastik salonları, okullar, özel harekât merkezlerinde. Yani bu işler yetenek işidir, beceri işidir, kendini bu işe verme işidir. Kamulaştırmalar yaparak yol yapan belediye yoktur. 11 bin dönüm de yer aldık. Şu anda aldığım 3 bin dönümlük yerde Altay Kışlası’nda 750 adet de dükkân yapılıyor. Karşılığında da kışla, sosyal tesis, gazino, yatakhaneler, kantinler, kafeteryalar yaptık ve teslim ettik. Yani diyeceğim şu ki; Dert memleket derdi olursa, bununla dertlenirsiniz. Biz doğru insan olmak zorundayız." sözlerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı

Belediye meclis üyeleri hizmet ve yatırımları gezdi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce:
İnce: "Seçmenlerin incelenmesi ve sandık güvenliği için iş birliğine varız"
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi