Buğday Pazarı dükkanları için kura çekimi gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Buğday Pazarı esnafına tahsis edilecek olan dükanların kura çekimi düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

65 kez okundu.
Buğday Pazarı dükkanları için kura çekimi gerçekleştirildi Advert

6 Şubat tarihinde yaşanan depremler sonrasında mağdur olan esnafın yanında olma gayret ve çabası içerisinde olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, hüzünlü bir ortamda, mutlu bir günde Buğday Pazarı esnaflarına dükkânlarını teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Gürkan, kura çekimiyle dükkânlarını teslim alan esnaflardan bir yıl kira alınmayacağını da müjdeledi.

Gerçekleştirilen kura çekimi programına Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı (ESOB) Şevket Keskin, Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan ile esnaflar katıldı.

Hüzünlü bir ortamda mutlu bir günü yaşamaya gayret ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “6 Şubat tarihinde yaşamış olduğumuz depremler sonrasında esnafımızın yaşamış olduğu zorluklarla ilgili Başkanlarımız açıklamalarda bulundular. Göreve geldiğimiz 2019 yılından itibaren pandemi ve depremler yaşadık. Allah şükür başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlarımız, Milletvekillerimiz Malatya’ya ayrı bir önem veriyorlar. Gelen Valilerimiz, Kaymakamlarımız Malatya’nın ayağa kalkması için büyük gayret ve çaba içerisinde olmuşlardır. Deprem sonrası göreve yeni başlayan Valimiz Ersin Yazıcı da şehrimizin dertlerinin, esnafımızın problemlerini ve vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderme noktasında Belediyemiz ile birlikte hakikaten güzel bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Buğday Pazarı yaklaşık 400 metrekare alan üzerine kurulmuş ve içerisinde 1000’in üzerinde iş yerinin bulunduğu bir kompleks. Hem yan tarafta Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi bulunmakta. Oda Başkanlarımızla birlikte uyum içerisinde koordinasyon sağlanarak iş yerlerinin planlanması noktasında ve planlama sürecindeki aşamalarda her zaman istişare halinde olduk. Rekor bir sürede hizmeti tamamladık. Allah’a şükür bütün donatılarıyla her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde ihdas edilen bir mekândayız. Eski Buğday Pazarı çok eski tarihlerde yapılmış temsil noktasında yetersiz bir durumdaydı. Depremle birlikte vatandaşlarımızın ekonomik anlamda sıkıntıları ortaya çıktı. Ticaret Bakanımızın şehrimizi ziyaretleri sırasında bizlere destek vereceklerini dükkânları Büyükşehir Belediyesinin alarak vatandaşlara kira karşılığı verilebileceğini ifade ettiler. Büyükşehir Belediyesi olarak bu süreci başlattık ve tamamladık.

Gerçekleştirilen protokol konuşmalarının akabinde kura çekimi gerçekleştirilerek, hak sahiplerine dükkanları teslim edildi.

 

Hibya Haber Ajansı

Buğday Pazarı dükkanları için kura çekimi gerçekleştirildi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı İslamoğlu hayatını kaybetti
AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı İslamoğlu hayatını kaybetti
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli’den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen’in paylaşımına tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli’den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen’in paylaşımına tepki