Nilüfer’de Yerel Eşitlik Eylem Planı hazırlanıyor

Nilüfer Belediyesi, tüm alanlarda cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmaların yapılması ve kadına yönelik şiddetle mücadele edilmesi gibi önemli hedeflerin bulunduğu ‘Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık’ çalıştayını başlattı.

74 kez okundu.
Nilüfer’de Yerel Eşitlik Eylem Planı hazırlanıyor Advert

Tüm yurttaşlara eşit yaşam olanakları sağlayabilmek için çok yönlü çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi, hazırlayacağı Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın çerçevesini belirlemek üzere, ilgili sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla bir çalıştay organize etti. Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Müdürlüğü Eşitlik Birimi tarafından düzenlenen Hazırlık Çalıştayı’na Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in yanı sıra, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, her zaman kentte adil yaşam olanaklarını genişletmeyi hedeflediklerini vurgulayarak, ‘Kadın Dostu’ bir kent olarak; toplumsal cinsiyet eşitliğini öncelemek ve bu yöndeki bütün çalışmaları taahhüt altına almak amacıyla önemli adımlar attıklarını vurguladı. Nilüferli kadınların günlük yaşamın her alanında özgürce var olmasını destekleyen adımlar attıklarını anlatan Başkan Erdem, “Bütün bu çabaların, kadınların kararlılığı ve gayretinden dayanak aldığını da belirtmek isterim. Daha adil bir gelecek için attığımız her adımın yerel demokrasiyi de güçlendireceğine inanıyoruz. Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın bu yolda bizlere rehberlik etmesini ümit ediyorum. Kadınların, çocukların, engellilerin ve özel önleme ihtiyaç duyan tüm grupların yaşamlarını kolaylaştıracak somut politikalar üreterek, daha adil, ve yaşanabilir bir dünya için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Çalıştaydan elde edilecek sonuçlar ve çözüm önerileri, hazırlanacak ‘Nilüfer Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın da temellerini oluşturacak.

Hibya Haber Ajansı

Nilüfer’de Yerel Eşitlik Eylem Planı hazırlanıyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce:
İnce: "Seçmenlerin incelenmesi ve sandık güvenliği için iş birliğine varız"
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi