Yılbaşından bu yana bin 868 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Bakanlığın 2024 yılı bütçesine ilişkin sunum yaptı.

77 kez okundu.
Yılbaşından bu yana bin 868 terörist etkisiz hale getirildi Advert

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Güler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin nitelikli personeli, teknolojik donanımı, milletinin desteği ve devletinin sahip olduğu imkanlarla, bölgesinde ve dünyada etkin ve güçlü bir ordu konumunda olduğunu vurguladı.

Bakan Yaşar Güler; dünyada kritik gelişmelerin yaşandığı, artan risk ve tehditler nedeniyle güvenlik ortamının hızlı ve sürekli olarak değiştiği hassas bir süreçten geçildiğini belirtti.

Hudutların kademeli emniyet sistemleriyle korunduğunu, birliklerin imkan ve kabiliyetlerinin sürekli geliştirildiğini belirten Bakan Güler, “Kimsenin şüphesi olmasın ki hudutlarımızı namus bilen Mehmetçik, büyük bir özveriyle ve başarıyla görev yapmaktadır." dedi.

“Bu yılın başından itibaren bin 868 terörist etkisiz hale getirildi”

Bakan Güler, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı ile Pençe serisi harekatlar ve diğer operasyonlarla terör örgütünün yurt içinde bitme noktasına geldiğini, sınır ötesinden Türkiye'ye yönelik saldırıların bertaraf edilerek kurulmak istenen terör koridorunun parçalandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Gururla ifade etmeliyim ki ülkemizin ve milletimizin güvenliği için tüm terör örgütlerine karşı verilen bu mücadelede destansı başarılar elde edilmiştir. 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar yurt içinde, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde toplam 39 bin 211, bu yılın başından itibaren ise bin 868 terörist etkisiz hale getirilmiştir.”

“Gazze'de sivillere yönelik saldırılar sonlandırılmalı”

Konuşmasında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına değinen Bakan Yaşar Güler, sivillere yönelik saldırıların derhal sonlandırılmasını dile getirdi.

Bakan Güler, "Bu şekilde uluslararası hukukun ihlal edilmesi, hastaneler, okullar, kutsal mekânlar, mülteci kampları ile daha da vahimi çocuk ve kadınların katledilmesi ve olayın vahşet boyutuna dönüşmesi savaş suçudur ve asla kabul edilemez." diyerek, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde insani yardım konusunda üzerine düşeni yapmaya, Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulması ve kalıcı çözüm için diplomatik girişimlerde bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Hibya Haber Ajansı

Yılbaşından bu yana bin 868 terörist etkisiz hale getirildi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ürdün de imzayı attı, 22 Arap ülkesi Kuşak ve Yol projesinin ortağı oldu
Ürdün de imzayı attı, 22 Arap ülkesi Kuşak ve Yol projesinin ortağı oldu
IFS Cloud, otomasyon ve optimizasyon alanlarında yapay zeka yeteneklerini güçlendiriyor
IFS Cloud, otomasyon ve optimizasyon alanlarında yapay zeka yeteneklerini güçlendiriyor