Yılmaz: "Katma değeri yüksek arı ürünleri için çalışmaya devam edeceğiz"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı" kapsamında arıcılık ve arı ürünleri sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi.

135 kez okundu.
Yılmaz: Advert

"Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı" kapsamında arıcılık ve arı ürünleri sektörünün temsilcileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Bu platform; sürdürülebilir arıcılık faaliyetleri ve bölgesel kalkınma açısından yol gösterici olacak. Bal ve diğer arı ürünlerinin sürdürülebilir üretimini ve pazarlamasını destekleyecek kapsamlı bir stratejik yol haritası oluşturulacak. Son 20 yıla baktığımızda toplam 93 bin ton bal ihracatı yapılmış ve 316 milyon dolarlık ihracat geliri elde edilmiştir." ifadelerine yer verdi.

Yılmaz, arıcılığın 2003 yılından bu yana desteklenmeye başlandığını ve 1,2 milyar lira destekle arılı kovan, bal üretimi ve arıcılık işletme sayısında büyük artışlar kaydedildiğini ifade etti.

Türkiye Yüzyılı'nda katma değeri yüksek arı ürünlerinin üretimi için çalışmaya devam edileceğini ifade eden Yılmaz, "Organizasyon kapsamında düzenlenen Bal Yarışması ve 5. Bingöl Kısa Film Festivali'nde ödül almaya hak kazanan yarışmacılarımızı da tebrik ediyor, gösterdikleri katkı ve çabadan dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Hibya Haber Ajansı

Yılmaz: "Katma değeri yüksek arı ürünleri için çalışmaya devam edeceğiz"
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce:
İnce: "Seçmenlerin incelenmesi ve sandık güvenliği için iş birliğine varız"
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi