ABB, Başkent’in Afet Müdahale Planı’nı hazırladı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin tüm birimlerini kapsayan, STK’ler, Arama Kurtarma Dernekleri, akademisyenler, gönüllüler ile yapılan çalışmalar ve çalıştaylar sonucunda hazırlanan ‘ABB Afet Müdahale Planı’nı imzaladı.

92 kez okundu.
ABB, Başkent’in Afet Müdahale Planı’nı hazırladı Advert

Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Müdahale Planı, öncelikle kent genelinde ve ülkede yaşanabilecek her türlü afet ve acil durumlara müdahalede görev alacak ana destek çözüm ortakları ve koordinasyonu sağlamak amacıyla birimlerin uygulama alanlarını kapsıyor.

Plan; Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), İl Afet Müdahale Planı, İl Risk Azaltma Planı (İRAP) ve 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde elde edilen teknik veriler esas alınarak özenle hazırlandı. STK’ler, Arama Kurtarma Dernekleri, akademisyenler, gönüllüler ile yapılan çalışmalar ve çalıştaylarda plana dahil edildi.

Hazırlanan plan ile güvenli yarınlara bir adım daha yaklaşıldığını belirten Afet İşleri Daire Başkanı Özkan Erel, hazırlanan planla ilgili şu bilgileri verdi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Müdahale Planı’nın amacı; Afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak çalışma grupları ve koordinasyon birimlerine ait görevleri ve sorumlulukları tanımlamak. Yerel yönetimlerde en kapsamlı ve bilimsel çalışma olan ABB Afet Müdahale Planı ile güvenli yarınlara bir adım daha yaklaşarak, Ankaramızı ve ülkemizi afetlere karşı daha güçlü ve güvenli hâle getirmek için mücadelemizi bırakmayacağımızı bilmenizi isterim.” 

Hibya Haber Ajansı

ABB Başkent’in Afet Müdahale Planı’nı hazırladı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı İslamoğlu hayatını kaybetti
AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı İslamoğlu hayatını kaybetti
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli’den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen’in paylaşımına tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli’den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen’in paylaşımına tepki