44 Türk vatandaşı daha Gazze'den tahliye edildi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, Refah Sınır Kapısı’ndan geçen 44 kişinin öğle saatlerinde Mısır’a ulaştığını ve sayının gün içinde artmasının muhtemel olduğunu açıkladı.

109 kez okundu.
44 Türk vatandaşı daha Gazze'den tahliye edildi Advert

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli, Gazze’deki gelişmelerin başlamasının hemen ardından 30 vatandaş ve yakınının Türkiye’ye gelmelerinin sağlandığını hatırlatarak, “Bilahare, Refah Sınır Kapısı’nın kapatılması üzerine tahliyeler kesintiye uğramıştı. Tahliye bekleyen vatandaşlarımız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları ve aile yakınlarının Mısır üzerinden ülkemize getirilebilmelerini teminen girişimlerimiz bir süredir devam etmekteydi.” ifadesini kullandı.

Bu çerçevede Refah Sınır Kapısı’ndan geçen 44 kişinin öğle saatlerinde Mısır’a ulaştığını belirten Keçeli, şunları kaydetti:

“Sayının gün içinde artması muhtemeldir. Sınırda diplomatlarımızca karşılanan söz konusu grup, önce Kahire’ye getirilecek ve buradan havayoluyla ülkemize intikal edecektir. Gazze’deki vatandaşlarımızın tamamının tahliyesini güvenli şekilde ve en kısa zamanda sonuçlandıracağımıza inanıyoruz. Öte yandan, yeni bir grup Filistinlinin tedavi amaçlı Gazze’den ülkemize getirilebilmeleri için ilgili kurumlarımızla işbirliği halinde çalışmalarımız sürmektedir.”

Hibya Haber Ajansı

44 Türk vatandaşı daha Gazze'den tahliye edildi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce:
İnce: "Seçmenlerin incelenmesi ve sandık güvenliği için iş birliğine varız"
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Hatay’da 1 ton 197 kilo uyuşturucu ele geçirildi