Kayseri'de kırsal kalkınmaya 2 milyar TL'lik destek

Başkan Büyükkılıç, 5 yıllık süreçte Kayseri'nin merkezi ve kırsal kesiminde eşit öncelikle hizmetler sunarak, 2 milyar TL'nin üzerinde bir yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

99 kez okundu.
Kayseri'de kırsal kalkınmaya 2 milyar TL'lik destek Advert

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, göreve geldiği 31 Mart 2019 tarihinden bu yana yaklaşık 5 yıllık süre içinde şehir merkezi ile kırsal kesim arasında ayrım yapmadan, kapsamlı hizmetlere imza attıklarını açıkladı. Başkan Büyükkılıç, kırsal mahallelerde gerçekleştirilen çalışmaların toplamda 2 milyar 54 milyon 734 bin TL'yi aştığını belirtti.

Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 16 ilçedeki tüm kırsal mahalleye hizmet götürme gayretinde olduklarını, kilitli parke çalışmalarından sanat yapılarına, oyun parkı ve halı sahadan sosyal tesislere, sıcak asfalttan yol yapım ve tarımsal faaliyetlere kadar ilçelerde dokunmadık alan bırakmadıklarını vurguladı.

İlçelerde ve kırsal mahallelerde sorunları yerinde tespit edip, en ücra mahalleye varana kadar tüm ilçelere hizmet götürdüklerinin altını çizen Büyükkılıç, “İlçe belediye başkanlarımızla el ele gönül gönle, kentin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine kadar her bir köşesine alt ve üst yapı yatırımları yaptık. Merkez, kırsal ayırt etmiyoruz. Kırsalın en ücra köşesinden merkeze kadar uzanan ‘hizmet’ yolculuğumuz sürüyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nca yaklaşık 5 yılda kırsal kesime şu hizmetlerin yapıldığını anlattı:

“3 milyon 787 bin 295 metrekare kilit parke döşeyerek, mahallelerimizi çamur ve tozdan kurtardık. 30 bin 922 metre korige boru ve baks gibi sanat yapıları döşedik. 98 bin 767 adet trafik işaretlemeleri yaparken, 23 bin 86 metre otokorkuluk bariyer kurduk. Zorlu kış mevsimleri şartlarında 13 bin 234 kilometrelik yol ağında karla mücadele ettik. 125 bin 80 kilometrelik yayla, arazi yolları bakım ve onarımı yaptık. 13 bin 247 kilometrelik yolda asfalt yama çalışması gerçekleştirdik.”

Kent merkezi kadar kırsal kesimdeki vatandaşlara da hizmet götürdüklerini vurgulayan Büyükkılıç, kırsala yaklaşık 5 yılda 2 milyar 54 milyon 734 bin TL yatırım yaptıklarını ifade etti.

 

Hibya Haber Ajansı

Kayseri'de kırsal kalkınmaya 2 milyar TL'lik destek
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı İslamoğlu hayatını kaybetti
AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı İslamoğlu hayatını kaybetti
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli’den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen’in paylaşımına tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli’den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen’in paylaşımına tepki